Vairavimo instruktoriaus, eksperto Artūro Pakėno nuomone, pirmosiomis rugsėjo dienomis vairuotojams būtina įvertinti ne tik natūraliai išaugantį eismo srautą, tačiau ir išsiblaškymą bei dažnu atveju veltui keliamą sumaištį, kurioje saugumą garantuos tik kantrybė ir tolerancija.
„Kaip ir kasmet, į didžiuosius šalies miestus po vasaros grįžta būrys studentų ir moksleivių. Dauguma jų yra įpratę dalyvauti ne tokiame judriame eisme, todėl pirmosiomis dienomis, žinoma, išaugs spūstys. Norint, kad kelionė vyktų sklandžiai, būtina toleruoti visus eismo dalyvius. Jų skubinimas tikrai nepadės“, - sako A. Pakėnas.
Jam antrina ir vairavimo instruktorius Darius Kanapinskas, manantis, kad rugsėjo mėnesį vairuotojai po vasaros atostogų būna ne tokie atidūs, todėl tinkama koncentracija – tiesiog būtina.
„Po atostogų pastebimas visuotinis išsiblaškymas. Taip yra ir eisme – žmonės vis dar gyvena įspūdžiais iš vasaros ir vairuodami dažnai neišlaiko koncentracijos. Svarbu ir tai, kad suaktyvėja pėsčiųjų eismas. Turime nepamiršti mūsų mažųjų, kurie grįžta į mokyklas ir gatvę tikrai ne visada kerta per perėją”, - komentavo D. Kanapinskas.
Taip pat, A. Pakėno nuomone, vilniečiams reiktų išmokti planuoti laiką bei įvertinti atnaujintas gatves ir vieną judriausių žiedinių sankryžų.
„Vilniuje buvo atnaujintos kelios judrios gatvės, tarp jų – ir itin didelius eismo srautus jungianti Pedagoginio žiedo sankryža. Jei piliečiai nesilaikys naujų nurodymų – kils kėblumų.
Žmonės tampa vis mažiau organizuoti, todėl reiktų išmokti planuotis savo laiką. Tai ypač svarbu rudenį, nes tiek laiko nuvažiuoti iki darbo, kiek užtekdavo, pavyzdžiui, rugpjūtį, natūraliai nebeužteks. Po to prasideda skubėjimas, lakstymas, kitų eismo dalyvių nepagarba. Iš to ir kyla eismo įvykiai”, - dėstė patyręs vairuotojas.
Primename – rugsėjo eismas reikalauja išskirtinio dėmesio ir vairuotojų koncentracijos bei kantrybės. Keliuose gerbkite vieni kitus, jei nėra būtina – neskubėkite.