Kaunietis Arnoldas Fokas kompiuteryje laiko prisimimus iš paskutinės kelionės į Sibirą.
Šiemet jis nusprendė įveikti užšalusią Baikalo ežero atkarpą. Tačiau patį didžiausią įspūdį paliko ne ežeras.
Sutiktas lietuvis - Arvydas Kulikauskas.
Į Sibirą su savo mama jis išvyko paskui į lagerį ištremtą tėvą – garsų partizanų vadą Antaną Kulikauską - Daktarą.
Lietuvis rodo Angaros paupį, kuriame pernai pats organizavo Jonines. Vainikų plukdyti ir prie laužo pasėdėti susirinko apie 100 žmonių.
Vyro ne tik šventės ir šokiai, bet ir svajonės lietuviškos. Dabar jis jaučiasi lietuviu, tačiau ir atrodyti nori taip, kaip tautiečius prisimena iš savo vaikystės. Todėl mąsto, iš kur gauti tikrą tautinį kostiumą.
Partizano sūnus prašo pagalbos Lietuvoje surasti meistrą, kuris išdrožtų ne bet kokias, o labai patogias klumpes.
Arnoldas iš Sibire gyvenančio Arvydo išgirdo ir dar vieną labai subtilų prašymą. Jis ieško savo senų simpatijų Lietuvoje.
Susitikimas su Rūta įvyko 64-ųjų žiemą. Kadangi Rūta jau buvo įsimylėjusi, Arvydui pasiūlė susitikti su savo drauge Skaiste. Bet ir su ja po savaitės pasimatymų kine, restoranuose keliai nesuvedė.
Dabar Arvydas jau tvirtai įleidęs šaknis Sibire. Čia jo vaikai, savomis rankomis pastatyti namai. Tačiau prisimena, kad jo šeima į Lietuvą grįžti bandė. Dar prieš Nepriklausomybę Arvydo tėvas, gimtinės aplankyti atvažiavęs, greitai buvo išvarytas KGB. Po Nepriklausomybės partizanas mirė ir buvo palaidotas Sibire. Arvydas Lietuvą vis dar aplanko. Mėnesį čia keliavo pernai, šią vasarą taip pat planavo atvykti ir toliau ieškoti ryšių su Tėvyne.
Kiek lietuvių tremtinių ir politinių kalinių palikuonių dabar gali gyventi Sibire, nė viena institucija neskaičiavo. Tiesa, specialistai kasmet važiuoja jų kviesti atgal į Tėvynę. Lietuvoje nuo 92-ųjų tremtinių šeimoms suteikti 2012 butų. 5-iems tūkstančiams suteikta ir pagalba integruotis. Tik ne visi čia jautėsi reikalingi, dalis grįžo.
Plačiau apie tai TV3 reportaže