• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Helsinkyje vykstančioje 60-oje Šiaurės šalių tarybos sesijoje pirmadienį patvirtintos naujos bendradarbiavimo su Lietuva gairės.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes nubrėžėme naujas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis gaires 2009-2013 metų periodui. Šios gairės susilaukė visų atitinkamų (Šiaurės – BNS) šalių pritarimo“, – Suomijos parlamento rūmuose vykstančioje sesijoje sakė Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas).

REKLAMA

Gaires pristatęs Suomijos Šiaurės šalių bendradarbiavimo ministras Janas Vapaavuoris (Janas Vapavuoris) teigė, kad šiuo metu Šiaurės šalių tarybos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas tapo labiau politiniu, pagrįstu bendrais interesais ir Europos Sąjungos finansavimu. Kertiniais šio bendradarbiavimo akmenimis, pasak jo, taps mobilumo programos.

REKLAMA
REKLAMA

„Bendradarbiaujant su Baltijos šalimis Šiaurės šalių taryba susitelkia į aplinkosaugą, klimatą, energetiką, mokslinius tyrimus, inovacijas ir kūrybos sferą. Pristatysime mobilumo programas viešajam administravimui, verslui ir kultūrai 2009-2013 metams. (...) Pagrindinis programos principas yra lygiateisis dalyvavimas finansavimo ir valdymo prasme“, – kalbėjo J. Vapaavuoris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad biuras Taline administruos viešojo sektoriaus programas, o biuras Rygoje – verslo programas. Mobilumo programų įgyvendinimas, pasak jo, bus įvertintas 2011 ir 2013 metais.

„Šios gairės turėtų būti pagrindu bet kokiam Šiaurės šalių tarybos ir Baltijos šalių bendradarbiavimui. (...) Šio bendradarbiavimo tikslas yra stiprinti regioną aplink Baltijos jūrą, didinant konkurencingumą ir žmonių gerovę. Bendradarbiavimas yra pagrįstas demokratija, geru valdymu, orumu, laisve ir tolerancija“, – kalbėjo Suomijos ministras.

REKLAMA

Pasak Švedijos UR ministro C.Bildto, taryboje taip pat buvo peržiūrėtas Baltijos šalių vaidmuo Europos Sąjungos plėtros kontekste.

Naujosiose bendradarbiavimo gairėse pagrindinis dėmesys skiriamas švietimui ir mokslui, ekonominei plėtrai, aplinkosaugai ir klimato kaitai, socialinių reikalų sričiai ir bendradarbiavimui abipus sienos.

REKLAMA

Šiaurės tarybos sesija yra metų svarbiausias Šiaurės šalių parlamentinio bendradarbiavimo renginys. Sesijoje apžvelgiamas šių šalių bendradarbiavimas ir teikiami pasiūlymai tolimesnei veiklai. 1991 m. Šiaurės šalims pradėjus bendradarbiauti su Baltijos šalimis, sesijoje svarstomos ir Šiaurės bei Baltijos šalių bendradarbiavimo gairės.

Šiaurės taryba buvo įsteigta 1952 metais, ji yra Šiaurės šalių tarpparlamentinio bendradarbiavimo forumas, kurį sudaro 87 Šiaurės šalių parlamentarai. Tarybos tikslas – remti ir plėtoti Šiaurės šalių bendradarbiavimą įstatymų leidybos, kultūros, viešojo transporto, aplinkosaugos, socialinės politikos ir ekonomikos srityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų