„Atsižvelgiant į tuos statybos darbus ir veiklą kituose poligono dalyse, Sohės (palydovų paleidimo centras), panašu, vėl veikia įprastu režimu“, – skelbiama autoritetingame tinklalapyje „38 North“.
Šis tinklalapis drauge su Tarptautiniu strateginių ir tarptautinių studijų centru užfiksavo veiklą šiame objekte analizuodamas komercinių palydovų vaizdus. Pranešama, kad tokia veikla buvo pastebėta dar prieš praėjusią savaitę vykusį JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimą, kuris buvo nutrauktas nepasiekus jokio susitarimo.
Kovo 6 dienos vaizduose matyti, kad ant bėgių sumontuota konstrukcija, skirta raketų perkėlimui į paleidimo aikštelę, iš pažiūros yra užbaigta ir „gali veikti“.
Nuo paleidimo aikštelės patraukti statybiniai kranai. Taip pat daug padaryta atstatant raketų variklių bandymo aikštelės konstrukciją.
Kim Jong Unas per Pchenjane įvykusį susitikimą su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu sutiko uždaryti Sohės raketų bandymų poligoną – tai turėjo būti dalis priemonių pasitikėjimui stiprinti. Rugpjūčio mėnesį iš palydovų padarytos nuotraukos rodė, kad darbininkai išmontuoja ten esančią variklių bandymų aikštelę.
Pchenjanas 2012 ir 2016 metais iš šio poligono leido palydovus.
Vakarų ekspertai sako, jog kai kurios iš palydovams naudojamų technologijų pritaikomos tarpžemyninėms balistinėms raketoms, galinčioms pasiekti JAV.
Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorė Gina Haspel sausio pabaigoje nurodė, kad Šiaurės Korėja tebėra pasiryžusi kurti ilgojo nuotolio raketas, nepaisant su JAV vykstančių derybų dėl denuklearizacijos.
Trečiadienį paklaustas apie atsinaujinusią veiklą Sohės centre D. Trumpas pareiškė, kad „dar per anksti“ pasakyti, ar šie pranešimai yra teisingi. Tačiau, jeigu jie pasitvirtins, mes būsime „labai, labai nusivylę pirmininku Kim Jong Unu“.
Paskutinis D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas Vietname buvo nutrauktas nepasiekus jokio susitarimo.
„Kartais reikia išeiti“, – pareiškė D. Trumpas po susitikimo spaudos konferencijoje.