Galimas laikotarpis, per kurį šiaurės korėjiečiai ištobulins technologijas, įgalinančias sukurti Didžiąją Britaniją galinčias pasiekti raketas, – 6-18 mėnesių. Ataskaitoje teigiama, kad kol kas nėra įrodymų, jog Šiaurės Korėja galėtų šias raketas apginkluoti branduolinėmis galvutėmis.
Britų parlamentai, tiriantys Šiaurės Korėjos grėsmes, pridūrė, kad toks smūgis (branduolinis išpuolis) „atrodo itin mažai tikėtinas“.
Jie taip pat apibūdino Šiaurės Korėjos lyderį, Kim Jong Uną, kaip „negailestingą tačiau racionalų“.
„Jis buvo negailestingas, kaip ir kiti komunistų diktatoriai prieš jį, tačiau jis yra racionalus ir gali būti atgrasytas nuo branduolinių ginklų panaudojimo, remiantis atgrasymo ir sulaikymo politika“, – teigiama ataskaitoje.
Kibernetinė grėsmė
Šiaurės Korėja atliko šešis branduolinius testus ir sukūrė balistines raketas, kurios, ekspertų manymu, gali pasiekti bet kurią JAV vietą. Praėjusių metų pabaigoje Pchenjanas paskelbė, kad po šių bandymų jie jau pasiekė branduolinės valstybės sukūrimo tikslą.
Nepaisant to, praėjusį mėnesį, po kelis mėnesius trukusios didžiulės įtampos, Kim Jong Unas netikėtai pademonstravo santykių atšilimo ženklus ir netgi pareiškė, kad yra pasirengęs derėtis dėl branduolinio nusiginklavimo ir derybų su Donaldu Trumpu.
Britų parlamentarų ataskaitoje teigiama, kad Šiaurės Korėja vargu ar atsisakys savo ginklavimosi programos ir sieks įtvirtinti savo branduolinę galią, kad galėtų gąsdinti kaimynines valstybes.
Galimybė sulaukti branduolinio smūgio Jungtinei Karalystei ar visai Europai iš Šiaurės Korėjos yra vertinama kaip „itin menka“, nes didžiausias šios šalies propagandos dėmesys yra skiriamas būtent JAV.
Tačiau ataskaitoje taip pat teigiama, kad prasidėjus karo veiksmams Didžioji Britanija vargu ar pasiliks nuošalėje ir prisijungs prie JAV veiksmų.
Britai atkreipia dėmesį į tai, kad nepaisant itin menkos tiesioginio išpuolio tikimybės, JAV sąjungininkai gali susilaukti Šiaurės Korėjos programišių išpuolių. Būtent šiaurės korėjiečiai yra įtariami praėjusiais metais surengę „WannaCry“ išpuolį, kuris visame pasaulyje sutrikdė įmonių ir organizacijų veiklą bei pridarė milijardus nuostolių.