"Kol kas nė vienas Šiaurės Korėjos darbuotojas šį rytą darbe nepasirodė", - sakė Pietų Korėjos Susivienijimo ministerijos atstovė.
Šiaurės Korėja pirmadienį paskelbė, kad žengia precedento neturintį žingsnį ir laikinai uždaro Kesongą, kuriame prieš tai apsilankė valdančiosios partijos aukšto rango pareigūnas Kim Yang-Gonas (Kim Jang Gonas).
Maždaug 53 tūkst. Šiaurės Korėjos darbuotojų dirba 123-ijose Pietų Korėjos kompanijose Kesonge, kuris buvo įkurtas 2004 metais ir yra Šiaurės Korėjos teritorijoje, 10 km nuo sienos.
Atšaukęs darbuotojus ir laikinai sustabdęs veiklą Pchenjanas "išnagrinės klausimą dėl to, ar leis jam (Kesongui) egzistuoti, ar jį uždarys", - sakė Kim Yang-Gonas.
Kesongo zona, kuri yra vienas iš nedaugelio abiejų Korėjų bendradarbiavimo pavyzdžių, yra labai svarbus tvirtos valiutos, kuri gaunama per mokesčius, pajamas ir darbuotojų atlyginimo dalį, šaltinis skurdžiai Šiaurės Korėjai.
2012 metais apyvarta, kaip pranešama, buvo 469,5 mln. JAV dolerių, o bendrą apyvartą nuo 2004-ųjų sudaro 1,98 mlrd. dolerių.
Anksčiau šis kompleksas niekada nebuvo uždarytas, tad Pchenjano žingsnis atspindi dabartinės krizės Korėjos pusiasalyje, kuri kitu atveju labiau pasižymėtų drabstymosi purvais retorika, o ne konkrečiais veiksmais, rimtumą.
Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-Hye (Park Geunhjė) sakė, kad Šiaurės Korėjos veiksmai "labai nuvilia" ir parodo visišką investavimo normų nepaisymą, kuris atsilieps Pchenjanui ateityje.
"Jeigu Šiaurės Korėja, matant tarptautinei bendrijai, šitaip pažeidžia tarptautines taisykles ir pažadus, tuomet nebus nė vienos šalies ar kompanijos, kuri investuos Šiaurės Korėjoje", - sakė ji.
Pchenjanas Pietų Korėjos piliečiams Kesongą uždarė trečiadienį; 13 Pietų Korėjos kompanijų turėjo sustabdyti gamybą.