Užsienio ekspertai kai kuriuos iš tų pareiškimų vertina skeptiškai, sakydami, kad Šiaurės Korėjos vadovybė tikriausiai stengiasi išpūsti savo laimėjimus prieš retą valdančiosios partijos suvažiavimą, kuris vyks ateinantį mėnesį.
Kaip praneša Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA, buvo įsakyta atlikti antžeminį variklio bandymą, kurį asmeniškai stebėjo šalies lyderis Kim Jong Unas.
„Ši didelė sėkmė ... suteikė tvirtą garantiją, kad bus galima surengti kitokio pobūdžio branduolinę ataką prieš JAV imperialistus ir kitas priešiškas jėgas“, – agentūra citavo Kim Jong Uno žodžius.
Dabar Šiaurės Korėja „gali apginkluoti naujo tipo tarpžemynines balistines raketas dar galingesnėmis branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, ir laikyti bet kokią blogio kloaką, įskaitant JAV žemyninę dalį, mūsų pasiekiamoje smūgio zonoje“, pridūrė jis.
Karinė įtampa padalytame Korėjos pusiasalyje pagilėjo, kai Šiaurė sausio 6-ąją išbandė jau ketvirtą branduolinį užtaisą, o dar po mėnesio paleido didelio nuotolio raketą, daugelio nuomone, tokiu būdu slapta išbandydama balistinių raketų technologijas.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba į tuos bandymus reagavo paskelbdama iki šiol griežčiausias sankcijas Šiaurės Korėjai, nukreiptas prieš svarbius ekonomikos sektorius, taip pat turinčias apriboti Pchenjano galimybes naudotis tarptautinėmis transporto sistemomis. Komunistinė valstybė savo ruožtu apkaltino Seulą ir Vašingtoną privertus tarptautinę bendruomenę paskelbti tas sankcijas.
Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida ne kartą grasino, kad bus surengti prevenciniai branduoliniai smūgiai tiek prieš Pietų Korėją, tiek prieš JAV žemyninę dalį.
Tuos grasinimus lydėjo pareiškimai apie sėkmingą branduolinio užtaiso miniatiūrizavimą, sukurtą balistinės raketos kovinę galvutę, kuri gali atlaikyti pakartotinį įskriejimą į Žemės atmosferą, taip pat apie sukurtą kietojo kuro raketos variklį.