Bet koks vėlesnis atsakomasis smūgis išprovokuotų didelio masto karinį atsaką, per kurį Pietų Korėjos pasienio salas apimtų „ugnies jūra“, sakoma Korėjos liaudies armijos pietvakarių regiono vadovybės pranešime.
Pietų Korėjos artilerijos pratybos netoli sienos Geltonojoje jūroje yra mėginimas paversti šiuo metu tvyrančią didelę karinę įtampą „tikru karu“, sakoma pranešime, kurį išplatino valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).
Šiaurės Korėjos kariams tame ruože buvo įsakyta imtis „nedelsiamų atsakomųjų veiksmų, jeigu nukris bent vienas sviedinys“ kitapus sienos.
Kaip pranešama, Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos rengia penkių dienų kovos su povandeniniais laivais pratybas netoli abiejų Korėjų jūrinės sienos. Iki penktadienio vyksiančiuose mokymuose dalyvauja JAV atakos povandeninis atomlaivis „USS Bremerton" ir keli kiti karo laivai.
„Jeigu priešai beatodairiškai atsakytų į mūsų atsakomuosius smūgius, visos smogiamosios pajėgos pavers penkias (Pietų Korėjos) salas .... ugnies jūra", – sakoma armijos pranešime.
Tos penkios salos yra netoli ginčijamos sienos, prie kurios 1999, 2002 ir 2009 metais vyko kruvini abiejų Korėjų jūrų pajėgų susirėmimai.
Viena iš tų salų – Jonpjongas buvo apšaudyta Šiaurės Korėjos artilerijos 2010-ųjų lapkritį. Tąsyk žuvo keturi Pietų Korėjos piliečiai, iš jų du civiliai, o tas incidentas padidino nuogąstavimus, kad gali prasidėti didelio masto karas.
Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos neseniai baigė kitas dvejas didelio masto kasmetines bendras karines pratybas.
Didelė įtampa Korėjos pusiasalyje tvyro nuo vasario, kai Šiaurės Korėja, įtūžusi dėl jos pašonėje vykdomų karinių pratybų ir Jungtinių Tautų sankcijų, atliko savo trečiąjį branduolinį bandymą, taip pat grasino Seului ir Vašingtonui branduoliniu karu.