• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėja ketvirtadienį Pekine vyksiančiose šešiašalėse derybose aptars galimybę nutraukti savo branduolinę programą, tačiau diskusijų baigtis priklauso nuo Jungtinių Valstijų, sakė izoliuotos komunistinės valstybės pasiuntinys.

REKLAMA
REKLAMA

Kim Kye-Gwanas (Kim Kjegvanas) žurnalistams sakė, jog yra pasirengęs aptarti galimybę, kad Šiaurės Korėja priims susitarimo, kuris buvo pasiektas šešių šalių derybose 2005 metų rugsėjį, sąlygas. Pagal šį susitarimą Pchenjanas turi atsisakyti savo branduolinės programos mainais į ekonominę pagalbą ir saugumo garantijas.

REKLAMA

"Susirinkome čia aptarti pirmųjų žingsnių, kurie būtini norint įgyvendinti rugsėjo 19 dienos bendrąjį pareiškimą", - sakė Šiaurės Korėjos derybininkas atvykęs į Pekiną, kur vėliau ketvirtadienį turi prasidėti naujas šešiašalių derybų ratas.

"Esame pasirengę aptarti pirmuosius žingsnius, tačiau mūsų sprendimą nulems tai, ar JAV atsisakys savo priešiškos politikos mūsų atžvilgiu ir parodys norą, kad mūsų šalys taikiai sugyventų", - sakė Kim Kye-Gwanas.

REKLAMA
REKLAMA

Derybininkas sakė, kad "nejaučia nei optimistinių, nei pesimistinių" nuotaikų dėl šios savaitės derybų perspektyvų.

Žiniasklaida pranešė, kad Šiaurės Korėja gali pasiūlyti sustabdyti Jongbjono atominį reaktorių ir įsileisti Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) inspektorius, jei šaliai bus pažadėta energetinė pagalba ir kitokio pobūdžio paskatos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Šiaurės Korėja ne kartą pabrėžė, kad prieš sudarant galutinį susitarimą dėl jos atominės programos, visų pirma turi būti išspręstas Jungtinių Valstijų finansinių sankcijų, kurios buvo įvestos Pchenjanui 2005-aisiais už numanomą pinigų plovimą ir dolerių klastojimą, klausimas.

REKLAMA

Šešiašalės derybos, kuriose dalyvauja abi Korėjos, JAV, Kinija, Rusija ir Japonija, prasidėjo 2003 metais siekiant įtikinti Pchenjaną atsisakyti savo branduolinių ambicijų. Tačiau pernai spalį Šiaurės Korėja sėkmingai įvykdė savo pirmąjį atominės bombos bandymą, ir dabar pagrindinis derybų tikslas yra įtikinti Pchenjaną nusiginkluoti.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų