Prasidėjo šildymo sezonas ir padidėjo Šiaulių miesto oro tarša. Kelias praėjusios savaitės dienas buvo viršyta paros didžiausia leistina kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore.
Pagrindinės priežastys – privačių namų savininkai, šildydami savo namus, degina įvairias atliekas: senus baldus, impregnuotas medienos atliekas, plastikinę pakuotę ir net netinkamas tolimesniam naudojimui padangas.
Kadangi individualių namų kaminai nėra aukšti, o degimo temperatūra buityje naudojamuose šildymo katiluose nedidelė, atliekos juose sudega nepilnai, kartu su dūmais išmetamos į aplinką ir pasklinda netoliese. Taip užteršiamos pačių savininkų ir kaimynų teritorijos, daržai, o per juos ir auginami vaisiai ir daržovės, kurias valgo tiek teršėjai, tiek sąžiningi žmonės.
Užterštame ore yra labai pavojingų žmonių sveikatai cheminių medžiagų junginių: anglies monoksido, azoto dioksido, sieros dioksido, smulkiųjų kietųjų dalelių, ozono, benzeno, švino, kurie sukelia kvėpavimo takų, plaučių ligas, vėžinius susirgimus ir ypač pavojingi vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir sergantiems bronchine astma, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis.
Lietuvos Respublikos Aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia pramoniniuose katiluose ir buitinėse krosnyse naudoti kitą kurą, negu įrašytas įrenginio pase (buitinėse krosnyse turi būti naudojama natūrali mediena, kuro briketai ar kitoks natūralus kuras), o pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už šių reikalavimų nepaisymą, numatytos baudos iki 400 litų.