• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių universiteto gimnazijos abiturientės Viktorijos Rimaitės atkaklumas lėmė, kad ji 43-iajame respublikiniame jaunųjų filologų konkurse Mažeikiuose pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos antrojo laipsnio diplomą ir medalį už poeziją.

REKLAMA
REKLAMA

Viktorijos kūrybos Šiaulių mokinių kūrinių vertinimo komisija net nebuvo atrinkusi respublikiniam konkursui.

REKLAMA

Viktorija pasakojo, jog apie savo nesėkmę sužinojusi aplinkiniais keliais — iš gandų. „Labai liūdna nebuvo, bet jutau akivaizdžią neteisybę, kodėl niekas nepaiškinta, neargumentuota“.

V. Rimaitė išsiuntė kitą rankraščio egzempliorių į Vilnių. Ir kai iš ten gavo Rašytojų sąjungos pirmininko Jono Liniausko kvietimą dalyvauti konkurse Mažeikiuose, iš Švietimo skyriaus atsiėmė rankraštį bei pranešė, kad konkurse dalyvaus savarankiškai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuostatai nedraudžia

Viktorijos mokytoja Regina Gorskienė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog mergina po nesėkmės išgyveno, bet neišsidavė. “Tada priėmėme sprendimą nepasiduoti ir kūrybą respublikinei komisijai išsiųsti savarankiškai, nes nuostatai to nedraudžia“.

Mokytoja pasakojo, kad ginčų dėl šios moksleivės kūrybos buvo kilę ir pernai, bet eilėraščiai buvo atrinkti, ir mergina pelnė trečiojo laipsnio diplomą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieningas sprendimas

Viktorijos kūrybą poezijos sekcijoje vertinęs literatūrologas, Vilniaus universiteto docentas, eseistas, kritikas Remigijus Tamošaitis „Šiaulių kraštui“ sakė, kad Viktorija pasirodė gerai, paliko malonų įspūdį, gražiai perskaitė savo kūrybą.

REKLAMA

Visi trys sekcijos vertinimo komisijos nariai pasiūlė V. Rimaitę apdovanoti.

Vertintojos kalba atsargiai

Ką apie šią istoriją mano šiaulietės vertinimo komisijos narės, kurių buvo penkios.

S. Šalkauskio gimnazijos lituanistė Aurelija Niurkaitė sakė, visų detalių nebeatsimenanti, ir ši pavardė jai nieko nesakanti. „Dabar, kai priminėte, lyg ir atsimenu pavardę“.

REKLAMA

Sunkumais prisiminti, kaip viskas vyko, skundėsi ir Didždvario gimnazijos mokytoja Vida Balčiūnienė. Ji prisiminė, kad dėl poezijos kilo nemažai ginčų. Tada ji pasiūliusi, jeigu nesutariama komisijoje, į Vilnių išsiųsti daugiau darbų.

J. Janonio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alma Šeputienė buvo atviresnė. Jos nuomone, Viktorija rašo ne savo jaunatviško amžiaus poeziją. „Bet su R. Tamošaičiu mums, vertintojams, gal ir nėra ko lygiuotis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Saulėtekio“ gimnazijos mokytoja Roma Glinskienė sakė, kad buvo išsiųsti originalesni darbai. Viktorijos kūryboje ji įžvelgusi neoriginalių eilučių, išblaškytų minčių, per daug skausmo.

„Bet ji drąsi mergina, šaunu, kad už save pakovojo. Galiu tik pasveikinti“, — kalbėjo mokytoja.

REKLAMA

Pirmininkė problemos nemato

Vertinimo komisijai vadovavo „Romuvos“ gimnazijos lituanistė Vida Norvaišienė. Ji prisiminė, kad buvo aptarinėjama, ginčijamasi.

Viktorijos kūryboje buvę pastebėta gražių dalykų, teko ir kritikos. Po to balsuota. „Toks rezultatas — tai atsitiktinumas“.

REKLAMA

Anot jos, gaila visų, kurių kūryba neatrenkama, bet visų siųsti negalima.

Pirmininkė guodėsi, kad darbus mokytojai skaito po darbo, būna pavargę, o ir rašytojai dažnai nesutaria.

Ji žinojo, kad Viktorija poeziją išsiuntė pati, ir dėl to džiaugiasi, bet stebisi, kad eilėraščius rašanti mergina tokia kovinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kilo įtarimų

Silva Sabaliauskienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, kurį laiką sekųsi vertinimo procesą, dabar sako, kad Viktorija, atsiimdama iš Švietimo skyriaus savo eilėraščių pluoštą, pasielgusi neteisingai.

„Iš kur dabar mums žinoti, ar respublikinei komisijai pateiktas tas pats darbas, kuris buvo pateiktas mums? Kopijos tai neturime. Ir dabar jau nieko neišsiaiškinsime“, — teigė valdininkė.

REKLAMA

Iš viso miesto komisijos atrankai buvo pateikta devynių moksleivių kūryba. Protokolas rodo, kad į Vilnių išsiųsta trijų J. Janonio gimnazijos moksleivių darbai ir vienas iš „Romuvos“ gimnazijos.

Redakcijos žiniomis, daugiau apdovanojimų šiauliečiai negavo, o į konkursą buvo pakviestas tik „Romuvos“ gimnazistas, kiti kvietimų negavo.

Atrankos komisijoje dirbo lituanistė iš J. Janonio gimnazijos, vadovavo — „Romuvos“ gimnazijos mokytoja.

Petras BALČIŪNAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų