Šiaulių oro uostas gegužę aptarnavo rekordiškai daug orlaivių – 21-ą, surinko 119460 litų rinkliavos. Nuo gegužės mėnesio uoste pradėjo veikti kontrolės punkto fitosanitarijos postas.
Skrydžiai – į Izraelį ir Turkiją
Pasak laikinai Šiaulių oro uosto direktoriaus pareigas einančio Algirdo Ulčino, per penkis šių metų mėnesius aptarnauti 56 orlaiviai (13 iš jų skraidino galvijus), pergabenta 1680 tonų krovinių, 330 keleivių. Nuo metų pradžios rinkliavos už naudojimąsi oro uostu dydis siekia 283 550 litų.
Šiemet Šiaulių oro uostas atidarė antrą aviatiltą. Lėktuvais importuojamos ir eksportuojamos prekės skraidinamos ne tik į Tel Avivą Izraelyje, bet ir į Stambulą Turkijoje. Skrydžiai į Turkiją nuo balandžio mėnesio vyksta periodiškai, pergabenami gyvuliai, prekės.
Iš Šiaulių skrenda žvejai, kurių įgulos keičiasi prie Afrikos krantų. Dėl terminalo rekonstrukcijos šie skrydžiai nevyko nuo 2009 metų.
Per gegužės mėnesį Šiaulių oro uoste buvo aptarnautas 21 orlaivis, iš jų 7 skraidino gyvulius. Rinkliava per gegužę už naudojimąsi oro uostu siekė 119460 litų. Ši rinkliava, pasak A. Ulčino, yra rekordinė.
Balandį buvo aptarnauta 11 orlaivių, kovą – 9, vasarį – 8, sausį – 7.
Įsteigtas fitosanitarijos postas
Nuo gegužės pradžios oro uoste įsteigtas fitosanitarijos postas, tad verslininkai gali gabenti fitosanitarinius krovinius – augalus, prieskonius, medieną.
Kol šio posto nebuvo, per Šiaulių oro uostą buvo galima gabenti tik nedidelį – iki 500 kilogramų – fitokrovinį.
Lietuvos žemės ūkio ir finansų ministrų įsakymu, fitosanitarijos postai įsteigti dviejuose oro uostuose – Kauno ir Šiaulių.
Pasak A. Ulčino, Valstybinės augalininkystės tarnybos Šiaulių regioniniam skyriui yra skirtas etatas, o patikrą atlikti atvykstantiems specialistams uoste įrengtas kabinetas.
Ž. Kavaliauskaitė