• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliai dar anksčiau rugsėjį atšventė savo gimtadienį. Mieste vyko įvairūs renginiai – koncertai, mugės, varžybos ir kiti. Po šventės praėjus keletui savaičių matyti suprastėjusi epidemiologinė situacija mieste. Miesto meras pripažįsta, kad įtakos suprastėjusiems rodikliams galėjo turėti ir šventė, tačiau skuba pabrėžti, kad dėl šoktelėjusio sergamumo gali būti kaltos ir mokyklos.

Šiauliai dar anksčiau rugsėjį atšventė savo gimtadienį. Mieste vyko įvairūs renginiai – koncertai, mugės, varžybos ir kiti. Po šventės praėjus keletui savaičių matyti suprastėjusi epidemiologinė situacija mieste. Miesto meras pripažįsta, kad įtakos suprastėjusiems rodikliams galėjo turėti ir šventė, tačiau skuba pabrėžti, kad dėl šoktelėjusio sergamumo gali būti kaltos ir mokyklos.

REKLAMA

Epidemiologinė situacija neramina visoje šalyje. Į vadinamąją juodąją sergamumo COVID-19 zoną kasdien patenka vis daugiau savivaldybių, į ją yra pasinėrusi kone visa vakarų Lietuva, „juodųjų“ savivaldybių gausu ir pietų Lietuvoje.

Šiaulių miestas juodąją spalvinę zoną pateko dar prieš savaitę. Prieš savaitę sergamumas 14 paskutinių dienų 100 tūkst. gyventojų mieste siekė kiek daugiau nei 550 atvejus, antradienį šis rodiklis jau siekia beveik 820.

REKLAMA
REKLAMA

Įtakos galėjo turėti šventė ir mokyklos

Kaip sako miesto meras Artūras Visockas, suprastėjusią situaciją galėjo lemti dvi pagrindinės priežastys: miesto šventė ir mokyklos.

REKLAMA

Prieš porą savaičių, rugsėjo 10–11 dienomis Šiaulių miestas šventė 785-ąjį savo gimtadienį. Šventės renginiai prasidėjo dar rugsėjo 9 d., Šiauliai miestiečius kvietė dalyvauti konferencijose, žaidimuose, mugėse, šokiuose, koncertuose ir kituose užsiėmimuose.

Šiaulių miesto meras sako, kad įtakos sergamumui jubiliejinio miesto gimtadienio paminėjimas galėjo turėti.

„Žinoma, kadangi vyko miesto šventė sergamumo padaugės, tačiau neaišku, ar tik dėl to, ar dėl moksleivių grįžimo į mokyklas, kur liga tikrai plečiasi“, – tv3.lt sako A. Visockas.

REKLAMA
REKLAMA

A. Visockas įžvelgia problemą moksleivių testavime. Pasak jo, mokinių testavimas mokyklose galėjo neduoti tokių rezultatų, kokių tikėtasi.

„Kas iš to, kad mes darome testus? Įsivaizduokite, klasėje mokiniai ar su kaukėmis, ar be kaukių, tikrai apsikrečia vienas nuo kito. Jie pareina namo, apkrečia tėvus, jie nueina į gamyklą, apkrečia savo bendradarbius“, – svarsto A. Visockas.

Meras sako, kad jei taip ir toliau, gali tekti uždaryti mokyklas ir gamybos įmones rajone. Dėl to meras kaltina dabartinę sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norint to išvengti užtenka vieno vienintelio dalyko. Kai yra rizikos lygis, kai vaikas parneša ligą, šeimos nariai, kol neišsitirs, neturėtų eiti į darbą“, – sako A. Visockas.

Kol kas savivaldybėje nėra dėl COVID-19 uždarytų mokyklų. 

Statistikos departamento antradienio duomenimis, Šiaulių mieste fiksuojami 44 koronaviruso protrūkiai. Daugiausia jų, 37 iš 44, yra fiksuojami miesto ugdymo įstaigose.

Keturi protrūkiai fiksuojami gamybos įmonėse, vienas, didžiausias, asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, vienas logistikos įmonėje.

REKLAMA

Ligoninėje gydomi du kūdikiai

Respublikinės Šiaulių ligoninės interneto tinklalapyje pateikiama informacija, kad antradienį ligoninėje yra gydomi 79 COVID-19 pacientai.

19 iš jų gydomi Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Jauniausiam yra 48 m., o vyriausiam 77 m.

Šešiems pacientams yra taikoma didelės tėkmės deguonies terapija, 13 pacientų taikoma ventiliacija, aštuoniems – vazopresorių terapija.

Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovė Zita Katkienė teigia, kad tiksliai pasakyti, kokia dalis į ligoninę patekusių pacientų buvo pilnai pasiskiepiję nuo COVID-19, nėra galima, mat tokia statistika ligoninėje nėra vedama.

REKLAMA

„Infektologai sako, kad 10 proc. paskiepytų. Ypač sunkios būklės ligoniai, kurie guli reanimacijoje, yra vienas nepilnai paskiepytas, vieną dozę gavęs ir vienas yra paskiepytas su pirmaisiais. Turi onkologinių susirgimų, jį paskiepijo su pirmaisiais, kai pradėjo skiepyti ir dabar jam, aišku, skiepas jau pasibaigė, o trečiu skiepu jis nepaskiepytas. Visi kiti iš 19 – nepaskiepyti“, – tv3.lt sako Z. Katkienė.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje šiuo metu gydomi šeši vaikai. Pasak ligoninės atstovės, visi jie nepaskiepyti. Jauniausias gydomas vaikas yra mėnesio amžiaus kūdikis, o vyriausias – 16 m. amžiaus paauglys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Z. Katkienės teigimu, ligoninėje dėl COVID-19 yra gydomi du kūdikiai. Abu jie kurį laiką buvo gydomi reanimacijoje, tačiau pirmadienį buvo perkelti į vaikų ligų skyrių, jų būklė gerėja.

„Gydytoja pastebėjo, kad tie, kurie patenka į ligoninę, visi būna neskiepyti. Būna, kad ateina ambulatoriškai, pasitaiko ir paskiepytų“, – teigia Z. Katkienė.

Didžioji dalis į ligoninę patekusių vaikų yra tokio amžiaus, kurio esant vakcinuotis dar negalima, tai yra iki 12 m. amžiaus.

Rugsėjo 27 d. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl COVID-19 mirė du pacientai.

Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi aštuoni ligoninės slaugytojai.

Jau gal nustokit skleisti tas nesąmones...!!! Skelbkit statistiką kas būna po skiepų
Ar vagonus jau atsivaret kaip pernai ,kada dabar ismirs lietuva? MELAGEI JOBANI
Iš 79 tik 19 nepaskiepyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų