Transtorakalinė biopsija kompiuterinės tomografijos kontrolėje yra minimaliai invazyvi, saugi bei aukštą diagnostinę vertę turinti procedūra. Šią biopsiją RŠL atlieka gydytojas krūtinės chirurgas Paulius Radziminskas.
Transtorakalinė biopsija yra skirta įvairių plaučių ar pleuros darinių histologiniam ištyrimui. Lyginant su kitomis plaučių audinio biopsijų technikomis, transtorakalinės biopsija pasižymi saugumu, tikslumu, galimybe tyrimą atlikti greitai išvengiant paciento sedacijos, taikant tik su vietine nejautra.
Remiantis Lietuvos ir užsienio autorių patirtimi, diagnostinis tikslumas viršija 90 proc., o biopsijos metu grėsmingos komplikacijos pasitaiko ypač retai. Lyginant su kitomis biopsijos technikomis, ši procedūra pasižymi dideliu informatyvumu, sąlyginai nedideliais kaštais.
Procedūros metu tam, kad tiksliai būrų įvertinta darinio vieta ir gylis bei pasirinktas patogiausias bei mažiausiai pavojingas būdas prie jo patekti, paciento paprašoma keletą kartų sulaikyti kvėpavimą, kol bus atliekamos kompiuterinės tomografijos nuotraukos.
Procedūra reikalauja ypatingo kruopštumo, todėl pakartotinai įsitikinama ar biopsinė adata tikrai yra sąlytyje su dariniu. Dėl paciento kvėpavimo biopsijos ėmimo metu adata gali pajudėti ir audinio pavyzdžio ištyrimui gali nepavykti sėkmingai paimti. Tiesa, taip įvyksta itin retai. Paimti mėginiai pristatomi histopatologiniam ištyrimui, kurio metu patvirtinama galutinė darinio kilmė ir nustatoma paciento diagnozė.