„Jeigu komandų susijungimas atneš tai, ko tikimės, manome, turėsime stiprų žaidėją, kuris duos tai, kas reikalinga rinkai ir klientams ir atneš naudą darbuotojams, klientams ir akcininkams“, – spaudos konferencijoje sakė „Invaldos INVL“ vadovas Darius Šulnis.
Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius sako, kad sandoris atveria naujas augimo galimybes – bankas tampa dar konkurencingesnis ir yra nusiteikęs augti sparčiau nei rinka trijuose svarbiausiuose – privačių, verslo ir investuojančių klientų – segmentuose.
„Siekiame pasiūlyti platesnius, lankstesnius ir labiau pritaikytus finansinius sprendimus klientams. Tikiu, kad šios ambicijos paskatins pasitempti visą Lietuvos finansų rinką“, – pranešime sakė V. Sinius.
Tikimasi didesnės konkurencijos rinkoje
Šiaulių banko investicijų valdymo tarnybos vadovas Tomas Varenbergas tikisi, kad sandoris didins konkurenciją rinkoje.
„Šiaulių bankas per 30 metų veiklą yra įvykdęs ne vieną įsigijimo ar verslo prijungimo sandorį, kurį greitai ir sėkmingai integravo. Tikime, kad šis sandoris kurs vertę klientams, darbuotojams, investuotojams ir didins konkurenciją rinkoje“, – spaudos konferencijoje sakė T. Varenbergas.
Pasak jo, sandoris duos impulsą toliau vystyti mažmeninės bankininkystės verslą.
„Bankas užaugęs finansavimuose kaip produktų ekspertas ir sprendimų tiekėjas rinkai, pajamų struktūroje palūkaninės pajamos dominuojančios, o prijungiamo verslo pajamos – komisinės. Tai įneš didesnės diversifikacijos į bendrą banko pajamų struktūrą“, – kalbėjo jis.
Nuo gruodžio 1 dienos Šiaulių banko grupė pradeda valdyti antros ir trečios pakopos pensijų fondus bei mažmeniniams investuotojams skirtus fondus, pasiūlys atnaujintą gyvybės draudimo paslaugų krepšelį.
V. Sinius sakė, kad sandorio įtaka Šiaulių banko rezultatams šiemet bus minimali, o kitąmet tikimasi teigiamų pokyčių.
„Šių metų rezultatams įtaka bus minimali, nes lieka paskutinis metų mėnuo gruodis, tai įtaka pelno-nuostolio rezultatams bus minimali. Pati grupė po sandorio išaugs, (...) išauga dalis, kuri susijusi su klientų valdomu turtu. Kalbant apie pelno-nuostolio ataskaitą, įtaka šiemet minimali, o žiūrint į priekį tikimės tolesnio komisinių augimo. Po sandorio banko grupės komisinių dalis visose pajamose bus išaugusi“, – sakė V. Sinius.
„Invaldos INVL“ akcijų paketas Šiaulių banke pasieks beveik 20 proc.
Galutinai užbaigus sandorį „Invaldai INVL“ atiteks 9,39 proc. Šiaulių banko akcijų ir bendrovė taps didžiausia Šiaulių banko akcininke.
Numatoma, kad kitąmet, įgyvendinus visas pasirašytas akcijų perleidimo sutartis, „Invaldos INVL“ akcijų paketas Šiaulių banke pasieks beveik 20 proc., „Girteka Logistics“ valdytojai „Willgrow“ priklausys 8,9 proc., ERPB – 7,2 proc., „Tesonet Global“ – 5,3 proc., o ilgamečiams banko akcininkams Algirdui Butkui bei Gintarui Kateivai ir su jais susijusioms šalims – po 4,9 proc. akcijų. Likusi banko akcijų dalis – institucinių ir mažmeninių investuotojų rankose.
Sandoris apima daugiau nei 210 tūkst. klientų ir per 1,2 mlrd. eurų jų turto Baltijos šalyse. Po šio sandorio klientų patikėtos valdyti lėšos ir saugomas turtas Šiaulių banko grupėje padidės ketvirtadaliu ir viršys 6 mlrd. eurų, o darbuotojų skaičius visoje Lietuvoje perkops 1,1 tūkstančio.
Sandoriui užbaigti Šiaulių bankas išleidžia naują tikslinę akcijų emisiją, kurią po 0,645 euro už akciją išpirks „Invaldos INVL“ grupė – ji padidins banko akcijų dalį iki 18,45 proc.
Šios emisijos išleidimui, be kita ko, turės būti gautas Lietuvos banko (LB) leidimas įregistruoti Šiaulių banko įstatų pakeitimus. Jis bus gautas tik apmokėjus naujas akcijas. Tuomet bankas dar turės įregistruoti įstatus su didesniu įstatiniu kapitalu – tai tikimasi padaryti iki šių metų pabaigos.
V. Sinius tikisi, kad susijungimas bus sklandus, o klientai išvengs nepatogumų.
„Tikiuosi, viskas sklandžiai praeis, o jei bus smulkių dalykų, tikiuosi, klientai supras ir atleis, jei kažkas neveiks 100 proc. kaip norėtųsi“, – spaudos konferencijoje sakė V. Sinius.
Šiaulių bankas iki šiol neturėjo valdomų pensijų ir investicinių fondų. Nuo gruodžio 1 dienos INVL antros ir trečios pakopos pensijų fondus bei mažmeniniams klientams skirtus investicinius fondus valdys naujai įsteigta Šiaulių banko grupės bendrovė „SB Asset Management“, į kurią pereina „INVL Asset Management“ investicijų valdytojų ir ekspertų komanda.
Nauja vadovų komanda
Naujos bendrovės direktoriumi tampa Vaidotas Rūkas, iki šiol vadovavęs „INVL Investicijų valdymo“ padaliniui.
Šiaulių banko grupės gyvybės draudimo verslą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje valdys bendrovė „SB draudimas“, kuri, prognozuojama, Lietuvoje užims apie 7 proc. gyvybės draudimo rinkos. Bendrovei vadovaus Rasa Kasperavičiūtė, iki šiol ėjusi „INVL Life“ direktorės pareigas.
Privačių klientų tarnybai vadovaus dabartinė „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė. Įsteigtos Investicijų valdymo tarnybos vadovu paskirtas Tomas Varenbergas, iki šiol ėjęs banko Rinkos ir iždo departamento direktoriaus pareigas. Banko Verslo klientų tarnybai vadovaus ilgametė Šiaulių banko valdybos narė Daiva Šorienė, anksčiau ėjusi Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovės pareigas.
L. Križinauskienės teigimu, iš sandorio naudos gaus abiejų pusių klientai.
„Iš INVL pusės jie pasinaudos ta galimybe ir bus didelė nauda, kad nuo trijų vietų, kur žmonės galėjo būti aptarnauti, pajaus naudą realiai grupės, kuri yra arčiau. Arčiau klientų, arčiau namų. Šiaulių banko grupė turi plačiausią aptarnavimo tinklą tarp bankų Lietuvoje“, – spaudos konferencijoje sakė ji.
„Invalda INVL“ grupė ir toliau veiks privataus kapitalo ir kitų alternatyvių investicijų valdymo srityse, teiks Šeimos biuro paslaugas Lietuvoje bei valdys pensijų fondus Latvijoje.
Nuo gruodžio 1 dienos naujuoju „INVL Asset Management“ vadovu tampa Paulius Žurauskas, kuris iki šiol buvo bendrovės Turto valdymo veiklos vadovas.
Europos Centrinis Bankas (ECB) lapkričio 22 dieną leido „Invaldai INVL“ įsigyti 10–20 proc. Šiaulių banko akcijų – tai buvo paskutinis iš būtinų priežiūros institucijų leidimų.