Šiandien pro Žemę pralėks vos prieš 5 dienas atrastas asteroidas 2013 UV3, pranešė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje Netoli Žemės skriejančių objektų stebėjimo programos atstovai. Arčiausiai Žemės esančiame savo orbitos taške jis atsidurs šiandien 23.44 val. Lietuvos laiku.
Tuo metu nuo mūsų planetos asteroidą 2013 UV3 skirs maždaug 283 000 kilometrų atstumas. Tai reiškia, kad ši kosminė uola su žeme prasilenks 0,7 karto mažesniu atstumu nei nuotolis nuo Žemės iki Mėnulio, praneša „Space.com“.
Pasak NASA atstovų, spalio 25 dieną atrastas 2013 UV3 yra nuo 12 iki 27 metrų skersmens. Tai vienas iš mažesniųjų prie Žemės priartėjančių asteroidų, kuriuos NASA astronomai stebi dėl galimo susidūrimo pavojaus. Pranešama, kad 2013 UV3 jokio pavojaus mūsų planetai nekelia. Astronomų sumodeliuotos jo orbitos animacija rodo, kad jis saugiai prasilenks su Žeme Mėnulio orbitos ribose.
NASA atstovai tvirtina įtraukę į potencialiai Žemei pavojingų asteroidų katalogus daugiau nei 90 proc. didesnių nei 1 kilometras dangaus kūnų. Tokio dydžio asteroidų susidūrimas su Žeme sukeltų globalaus masto katatastrofą, sakoma pranešime. Tačiau astronomai yra atradę tik nedidelę dalį visų potencialiai Žemei pavojingų mažų asteroidų. Jiems įsirėžus į Žemę kiltų pavienių miestų ar regionų nuniokojimo grėsmė.
Astronomų skaičiavimais jau atrasta apie 30 proc. iš maždaug, kaip manoma, 15 000 netoli Žemės skriejančių asteroidų, kurių skersmuo yra apie 140 metrų. Maždaug 30 m skersmens kosminių uolų, kurių orbitos priartėja prie Žemės, gali būti daugiau nei 1 milijonas. Vos 1 proc. iš jų jau atrasta, sakoma pranešime.