Rugsėjo 13-ąją viso pasaulio programuotojai švenčia Programuotojo dieną, nors kai kurių pavyduolių manymu iš tikrųjų jie švenčia ištisus metus. Sužinoti tiesą kitos kastos atstovams keblu: reikia pačiam būti programuotoju, kad suprastum, ką iš tikrųjų jie veikia darbo metu.
Stereotipų, kaip ir anekdotų ar komiškų pasakojimų apie programuotojus netrūksta. Daugiausia laiko jie praleidžia „bendraudami“ su kompiuteriais, kurie neretai tampa ir poilsio bei pramogų šaltiniu, tarpusavyje kalba ne visiems žinomais terminais, todėl dažnai tenka išgirsti juokelių, kad programuotojas – nekomunikabilus, aplinkiniu pasauliu nesidomintis ir tik su kompiuteriu bendrą kalbą randantis žmogus.
Ar žinojote, kad programuotojų profesinė šventė minima kiekvienų metų 256-ąją dieną, kuri yra pasirinkta neatsitiktinai? Skaičius 256 gaunamas 2 pakėlus 8-uoju laipsniu ir būtent tokį kiekį reikšmių galima pateikti viename baite. Baitas yra dvejetainis skaičius, sudarytas iš 8 bitų – mažiausių informacijos kiekio vienetų kompiuteryje.
Profesinės programuotojų šventės proga bendrovė „Blue Bridge" pasiūlė pasižiūrėti į jų kasdienybę, įpročius ir susipažinti su mitais apipinta profesija parengusi filmuką „Paklausk programuotojo“.