Krekenavos regioninio parko direktorė Alma Kavaliauskienė naujienų portalui JP pasakojo, kad apie lokio paliktą taką darbuotojai sužinojo iš vietinių žmonių.
„Tai unikalus įvykis, kadangi apie ruduosius lokius Vidurio Lietuvoje jau seniai nebuvo girdėta. Kiek dirbu Krekenavos regioniniame parke, neteko girdėti apie rudojo lokio klaidžiojimą parko miškuose. Manau, kad pėdsakai buvo palikti šeštadienio naktį. Jie labai gerai atsispaudę, o tai reiškia, kad lokys pražingsniavo drėgna žeme. Šeštadienio naktį, kaip tik buvo paliję, ir galime pasidžiaugti dailiais išsilaikiusiais lokio pėdsakais“, – aiškino regioninio parko vadovė.
Pasak A. Kavaliauskienės, tikėtina, kad rudasis lokys galėjo atklysti iš Baltarusijos.
„Tačiau galėjo atkeliauti ir iš Latvijos. Šiose šalyse yra meškų, bet Lietuvoje lokiai negyvena, o tik praeina. Taip, matyt, atsitiko ir šiuo atvejų. Teko girdėti, kad meškos pėdsakai jau pastebėti Baisiogalos apylinkėse. Ar čia ta pati rudoji, kuri užsuko į regioninį parką – sunku pasakyti. Juolab, kad jos pačios nesame matę – tik pėdsakus užtikome. Be to, balandžio gale pasklido žinia apie rudąjį lokį, klajojantį Veisiejų regioniniame parke. Gal būt tai tas pats rudasis lokys perplaukė Nemuną ir atžingsniavo net 200 km? Kaip bebūtų, Lietuvos miškais ir laukais meška turėjo įveikti tikrai nemenką atstumą“, – sakė A. Kavaliauskienė.
Rudieji lokiai Lietuvoje laikomi išnykusiais ir tik kartais atklysta iš kaimyninių šalių. Manoma, kad paskutinis lokys Lietuvoje buvo sumedžiotas 1883 metais.
Raimonda MIKUČIONYTĖ