• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas tyrimas parodė, kad kontaktinius lęšius duše dėvintys žmonės labiau rizikuoja apakti.

Naujas tyrimas parodė, kad kontaktinius lęšius duše dėvintys žmonės labiau rizikuoja apakti.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad su kontaktiniais lęšiais besimaudantys žmonės septynis kartus dažniau užsikrečia akių infekcijomis. Tyrėjai išsiaiškino, kad tai yra pats ženkliausias užsikrėtimo su kontaktiniais lęšiais siejamu mikrobiniu keratitu (KLMK) rizikos faktorius, rašoma dailystar.co.uk.

Sauthemptono universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuris parodė, kad taip pat kenksminga yra miegoti su kontaktiniais lęšiais. Tyrimo autoriai teigia, kad dažniausiai įvairios bėdos ištinka žmones nuo 25 iki 54 metų amžiaus. Be to, maždaug pusė tyrime dalyvavusių pacientų dėl infekcijos patyrė vienokio ar kitokio stiprumo regos suprastėjimą.

Maudymasis duše su kontaktiniais lęšiais padidina infekcijos riziką

„Daily Telegraph“ aprašytas tyrimas buvo publikuotas žurnale „BMJ Open Ophtalmology“. Jame buvo tiriami 78 kontaktinių lęšių nešiotojų įpročiai – iš jų 37 buvo sirgę KLMK, o kiti 41 – ne. Tyrimas parodė, kad maudymasis duše su kontaktiniais lęšiais padidina infekcijos riziką iki trijų kartų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jei taip daroma kas dieną, rizika padidėja iki septynių kartų. Tuo tarpu kiek mažiau nei 50% pacientų patyrė vienokį ar kitokį regos suprastėjimą, o 70% sakė, kad tai turėjo įtakos jų gyvenimo kokybei.

REKLAMA

66% visų komplikacijų priskiriama prastai higienai

Parwezas Hossainas, Sauthemptono universiteto oftalmologijos docentas, sako, kad tai gali sąlygoti ilgalaikes problemas. Jis aiškina:

„Regos korekcijos kontaktiniai lęšiai turi daugelį privalumų, bet su kontaktiniais lęšiais siejamas mikrobinis keratitas yra dažna regos suprastėjimo priežastis, o kai kuriais atvejais pacientams prireikia net ragenos transplantacijos arba prarandama rega viena akimi. Prasta kontaktinių lęšių higiena yra gerai žinomas infekcijų sukėlėjas – net 66% visų komplikacijų priskiriama prastai higienai.“

Docentas pridūrė, kad „nerimą kelia“ tai, kad daug apklaustų žmonių nebuvo tikri, ar gerai žino galimas rizikas. Mikrobinis keratitas yra ragenos, permatomo priekinę akies dalį dengiančio sluoksnio, infekcija. Ragenos infekcijos yra dažnai siejamos su kontaktinių lęšių nešiojimu – jos gali būti ir lengvos, ir sunkios. Šios ligos rizikos faktoriai yra rankų nesiplovimas, miegojimas ir maudymasis duše ar vandens telkiniuose su kontaktiniais lęšiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų