• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošdamiesi pasirodymui pirmąjį liepos šeštadienį Vilniaus klube “WOO”, projekto “Baltic Balkan” didžėjai nusprendė savo programą pastiprinti gyva pučiamųjų kanonada. Todėl kartu su balkan, gipsy ir klezmer muzikos propaguotojais pasirodys Tuba & Gran Cassa  instrumentalistai.

REKLAMA
REKLAMA

“Baltic Balkan” kolektyvo nariai juokauja, kad prieš energingą pasirodymą žada kartu peržiūrėti mėgstamo vaikystės filmo “Kapitonas Tenkešas”serijas, bei pabandyti pakartoti kai kuriuos Tenkešo judesius. Tame tarpe tuos, kur legendinis kapitonas nelaisvėje sugeba atsigerti, nepriliesdamas taurės rankomis.

REKLAMA

Apie Baltic Balkan:

Vilnius istoriškai visada buvo didelis ivairiu kultūru katilas. Kiemuose, kur kadaise gimė legendinis smuikininkas Jaša Heifecas ir skambėjo originalus klezmer, šiemet startavo Baltic Balkan. Šis muzikinis ir performansų projektas įkvėpimo sėmėsi iš jugoslaviško pankroko, daugybės įdomių grupių pasirodymų, pamatytų Europos festivaliuose, ir kino filmų, kuriuose atskleista tikra Balkanų (o taip pat ir Baltijos) dvasia.  “Baltic Balkan” didelį dėmesį skiria “klezmer”, balkaniskom triubom, bei cigoniskam pankrokui. Muzikai, į Lietuvą atkeliavusiai iš Ukrainos ir Gudijos miestelių. Klezmer muzikantai, kurdami linksmas dainas vestuvėms ir kitoms švetėms, absorbavo moldavų, ukrainiečių, Krymo totorių ir ypač visur klaidžiojusių romų fokloro melodijas. “Klezmer” repertuare pasirodydavo iš Bulgarijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos, Rusijos, Lenkijos, Turkijos, Vengrijos, Galicijos ar net Argentinos (tango) atkeliavusių motyvų. Pagal pasipriešinimą sustabarėjusioms to meto muzikos ir ritmikos formoms “klezmer” gali būti laikomas savotišku “XIX a. pankroku”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų