Šeštojoje „Kultūros naktyje" duris lankytojams atvėrė pagrindinės meno mekos – valstybiniai ir privatūs teatrai, muziejai bei galerijos. „Menų spaustuvė" naktį atšventė savo dešimties metų gimtadienį ir pakvietė į „Dešimtmečio sapnų" meninę programą. Net keli teatrai šiemet „Kultūros naktyje" pristatė premjeras. Ryškiausia jų – Kauno „Psilikono" teatro spektaklio pagal O. Vaildą „Išplėšk sielą", kurią gyvai įgarsino džiazo trio „Jazzator" iš Maskvos. Po debiuto Vilniuje pasaulinė šio spektaklio premjera įvyks tarptautiniame gatvės teatro festivalyje Olandijoje.
Prancūzų instituto dėka į „Lėlės" teatro kiemą atkeliavo lėlinės animacijos pradininko Vladislavo Starevičiaus retrospektyva, kuriai naują muzikinį „rūbą modeliavo" garsus pianistas iš Prancūzijos Jacques Cambra bei muzikantų Remigijaus Rančio ir Vytauto Labučio duetas. Jacques Cambra – pianistas, kompozitorius ir improvizatorius. nuo 1997 m. pasišventęs nebyliam kinui. „Kultūros naktyje" viešėjo ir V. Starevičiaus anūkė Léona Béatrice Martin – Starewitch, kuri bendradarbiavo su seneliu jam kuriant paskutiniuosius filmus ir po šiai dienai rūpinasi jo lėlių bei filmų kopijų priežiūra ir viešinimu.
Pirmą kartą į savo valdas „Kultūros naktį" įsileido Prezidentūra - vidiniame jos kieme koncertavo vokalinės ir isntrumentinės muzikos kolektyvai, o S. Daukanto aištėje įsikūrusioje naktinėje „Seesam" aikštelėje minios entuziastų mokėsi šokti.
Projektas nenuvylė muzikos mėgėjų – mieste įsikūrė visa eilė scenų, kuriose skambėjo įvairiausių žanrų muzika. Gucevičiaus skvere meditacijai kvietė gongai, Nacionaliniame dramos teatre liejosi džiazas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje koncertavo populiarūs jaunieji atlikėjai: Rasabasa, Markas Palubenka, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis. Kaip ir kasmet didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukė fortepijoninės muzikos scena Lukiškių aikštėje. Šiemet joje koncertavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, o vidurnaktį prie juodai baltų klavišų sėdo maestro Petras Geniušas.
Jau tradiciškai kartą metuose atgijo ir senoji Sereikiškių Rotonda. Joje karaliavo muzikos, poezijos ir šviesos žaismas, kuriam „dirigavo" bardas Domantas Razauskas, o eiles skaitė žymiausi Lietuvos poetai.
Į klasikinės muzikos koncertus kvietė Vilniaus bažnyčios - jose skambėjo vargoninė muzika, koncertavo kameriniai orkestrai. Jaukioje Piano.lt salėje naktį pasitiko jaunieji klarnetininkai ir žymios instrumentalistų grupės iš Austrijos bei Prancūzijos.
Daug „Kultūros nakties" renginių vyko netradicinėse vietose ir naujose erdvėse. Organizatoriai itin džiaugiasi kūrybinėmis akademinio jaunimo pajėgomis. Prie šventės šiemet prisijungė Dizaino ir technologijų universitetas, Vilniaus menų kolegija, Vytauto Didžiojo gimnazija, Kazimiero Simonavičiaus universitetas.
Keli tradiciniai „Kultūros renginiai" pakeitė savo vietą – dėl Sereikiškių parko renovacijos lankytojų mėgiamas „Kinas ant žolės" persikėlė į Neries krantinę prie Baltojo tilto. Tuo tarpu Neries krantinėje tarp Mindaugo ir Žaliojo tiltų įsikūrė Saulės sistemos modelis, suteikęs galimybę smalsiems lankytojams paklaidžioti tarp planetų.
„Nuo 2007 m. vykstanti „Kultūros naktis" pelnė sėkmę ir visuomenės pripažinimą. „Kultūros naktis" - tai originalus būdas atrasti kultūros vertybes savo mieste. Ji suteikia galimybę naktį mėgautis įvairiais, kokybiškais renginiais ir džiaugtis ypatinga, kultūringa nakties atmosfera. Drąsiai galiu teigti, jog „Kultūros naktis" tapo laukiama tradicija Vilniaus mieste", - sako renginio iniciatorė Daina Urbanavičienė.