Sergejus Maslobojevas Vytauto Didžiojo universitete baigė sporto sveikatingumo bakalauro studijas.
„Buvo dalykų, kurie neaktualūs, būkim atviri. Reikėjo išmokti visokias netradicines sporto šakas, visokius specialius futbolo, krepšinio pavadinimus, kojų padėtis ir kitokius dalykus.
Bet tų žinių nenešiosi kuprinėje visą gyvenimą – tu praėjai, žinai, o susidūręs su vienokiomis ar kitokiomis aplinkybėmis, žinosi, ką daryti“, – naujienų portalui tv3.lt sakė Sergejus.
Be to, S. Maslobojevui buvo svarbu suprasti, kaip dar teisingiau ugdyti kitus.
„Esu trijų vaikų tėtis, todėl man svarbu, kaip prieiti prie vaiko, kaip jį sudominti, išmokyti, paaiškinti, kodėl vyksta tokie procesai organizme. Tas duoda daug naudos“, – tikino jis.
Labiausiai jį sužavėjo sporto psichologija. Jo baigiamasis darbas buvo „Motyvacija kikbokso sporto šakoje“.
„Turėjau galimybė ir pats dėstyti kelias paskaitas apie psichologiją, motyvaciją. Šis dalykas davė daug naudos rašant mokslinį darbą, galėjau žmonėms duoti pildyti anketas, stebėti, kas motyvuoja skirtingo amžiaus sportininkus, kokia paskata yra užsiimti būtent šia sporto šaka. Radome daug įdomių dalykų.
Pavyzdžiui, iš pradžių vieniems yra svarbu pažinti, sužinoti, o vėliau viena didesnių motyvacijų būna kažką gauti, pasiekti, uždirbti. Ir tai yra normalu – jei esi aukšto lygio sportininkas, turi uždirbti, nes neturėsi iš ko tęsti šio sporto, teks susirinkti žaislus ir važiuoti dirbti“, – juokėsi kikboksininkas.
Ne kartą bandė studijuoti
Pirmą kartą į universitetą Sergejus įstojo 2006 metais, bet jį metė. Vėliau vėl bandė mokytis, tačiau viskas baigėsi taip pat. Turbūt ne vienas žmogus yra susidūręs su panašia situacija...
„Atrodė, kad neužtenka laiko, kad man to nereikia ir panašiai. Vėliau supratau, kad tai nėra laiko klausimas, labiau – prioritetų. Jeigu suvoki, kad reikia išsilavinimo, diplomo, tai imi ir padarai, randi laiko. Tikrai nesigailiu, džiaugiuosi praėjęs tą etapą ir pabaigęs mokslus.
Atsimenu, mokyklos laikais ne vienas mokytojas sakė, kad iš manęs nieko neišeis, kad niekada nebaigsiu mokslų. Tai buvo toks vienas iš tikslų, įrodyti, kad jie klydo. Tokia motyvacija“, – tęsė pašnekovas.
Studijų metu Sergejus susipažino su naujais žmonėmis. Kadangi jis yra aukšto meistriškumo sportininkas, nepavykdavo sudalyvauti visose paskaitose, bet jam buvo sukurtos sąlygos dalyvauti nuotoliniu būdu ir atsiskaityti sau patogiu metu.
„Susibendravau su keliais garsiais sportininkais ir būsimomis žvaigždėmis, su imtynininkais, krepšininkais. Tarp bendrakursių buvo ir Arūnas Gelažninkas“, – pasakojo jis.
Tęs mokslus
Šios studijos užtruko 4 metus, tačiau vyras nori tęsti mokslus ir siekti magistro laipsnio. Vis dėlto universitete dėstyti jis nenorėtų pilnu etatu.
„Esu susitaręs, kad kelias paskaitas dėstysiu, bet būti vien tik dėstytoju nenorėčiau, nes tai yra nelengvas darbas, kuris dar ir nėra stipriai apmokamas. Turiu kitokių tikslų ir iššūkių“, – šypsojosi Sergejus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!