Privačią medicinos įstaigą "Širdies chirurgijos centrą" ketina įsigyti UAB "Kardiolita". "Senukų" įmonių asociacijos prezidento Augustino Rakausko interesams atstovaujanti "Kardiolita" yra laimėjusi viešo pardavimo konkursą. Pagal preliminarią sutartį, kilnojamąjį ir nekilnojamąjį "Širdies chirurgijos centro" turtą "Kardiolita" pirks už 10,05 mln. litų ir dešimt metų nekeis veiklos profilio.
Pirkimo-pardavimo sutartis, pasak A. Rakausko, bus pasirašyta tada, kai "Kardiolita" gaus licenciją verstis medicinos veikla.
"Širdies chirurgijos centrą" grupė akcininkų įkūrė prieš dešimt metų, gavusi iš Vyriausybės 6,5 mln. litų paskolą. Vėliau buvo gauta dar 10 mln. dolerių paskola su valstybės garantija. Privačios medicinos įstaigose dokumentuose nurodyta sąlyga, kad komercinės nesėkmės atveju pastatas su įrengimais atitenka valstybei. Taip ir atsitiko.
"Širdies chirurgijos centre" buvo numatyta per metus atlikti po 550 operacijų, tikėtasi pacientų srauto iš Rytų, deja, ekonominė krizė Rusijoje lūkesčių nepateisino. 500 operacijų čia atlikta per visą "Širdies chirurgijos centro" gyvavimo laiką.
Paklaustas, ar UAB "Kardiolita", įsigydama "Širdies chirurgijos centrą", perimdama jo turtą, perima ir skolas, A. Rakauskas net supyko, pabrėždamas, kad skolos jo visai nedominančios. Išsiaiškinti milijoninių skolų likimo, kas jas mokės, spaudos konferencijoje taip ir nepavyko, nes į papildomus klausimus dėl jų buvo atsakoma, jog "ne tam čia susirinkome".
Spaudos konferencijoje A. Rakauskas ilgai samprotavo apie pareigą rūpintis žmonių sveikata, ketinimus modernizuoti perkamą privačią medicinos įstaigą, plėtoti prevenciją, kurti reabilitacijos centrus.
Išanalizavęs "Širdies chirurgijos centro" nesėkmės priežastis, A. Rakauskas pirmiausia čia pasigedo verslo dvasios, tikro, verslą išmanančio savininko. Be to, sakė jis, neteisingai buvo prognozuojama rinka.
“Aš čia ateinu kaip investitorius”, - aiškino A. Rakauskas ir pridūrė, kad medicinos reikalus visiškai patikės "puikiesiems mūsų širdies chirurgijos specialistams". "Senukų" įmonių grupėje dirba apie trys tūkstančiai žmonių. Jiems ir jų šeimų nariams, kuriems reikės medicinos pagalbos, "Širdies chirurgijos centre" bus teikiamos lengvatos, užtikrino A. Rakauskas.
"Širdies chirurgijos centre" pastaruoju metu teikiamos ir kitos paslaugos, pavyzdžiui, protezuojami sąnariai, gydomas nevaisingumas. Į klausimą, ar tai išliks, A. Rakauskas atsakė, jog “išliks visa, kas bus reikalinga žmonėms ir naudinga verslui”.
"Kiekvienas turi daryti savo darbą: verslininkas - investuoti ir organizuoti, gaudamas grąžą iš tų investicijų, gydytojas - gydyti ir užsidirbti, o pacientas (pagal kiekvieno socialinio sluoksnio galimybes) - gauti sveikatos prevencijos paslaugas ir gydymą su atitinkamu servisu, tvarka, kurią mums diktuoja ėjimas į Europos Sąjungą", - susumavo savo nuostatas A. Rakauskas.
Spaudos konferencijoje dalyvavę žymūs kardiochirurgai profesoriai Vytautas Sirvydis ir Giedrius Uždavinys, dirbantys "Širdies chirurgijos centre", pasidžiaugė, kad atsirado Lietuvoje investuotojas, suinteresuotas privačios kardiochirurgijos ir kardiologijos vystymu, pareiškė viltį, kad tai prisidės prie šios medicinos srities pažangos.
Profesoriai taip pat išdėstė nuomonę, esą naujasis centro savininkas turėtų užmegzti santykius su Valstybine ligonių kasa, kad apdraustiems ir privačioje įstaigoje besigydantiems ligoniams reikėtų mokėti tik skirtumą tarp valstybinio operacijos įkainio ir privačios paslaugos kainos. Apmokėdama pagal valstybinius įkainius už apdraustų ligonių širdies ar kitas operacijas privačiose įstaigose, Valstybinė ligonių kasa užtikrintų deklaruojamą ligonių teisę rinktis.
ELTA