Pamažu, peržiūrint prekių sudėtį ir produktų lentynose atsiradusias naujoves – būtent taip mėgsta apsipirkti vilnietė, buvusi pedagogė Danguolė Kasperavičienė. Ši, pensinio amžiaus sulaukusi moteris, į netoli namų esančią „IKI“ parduotuvę mėgsta užsukti dažnai – kas antrą dieną kasdienėms reikmėms ir kiekvieną antradienį – didžiajam savaitės apsipirkimui. Šią dieną parduotuvėje Danguolė sutinka nemažai bendraamžių – mat antradienis „IKI“ parduotuvėse – senjorų diena, tad dažnas nepraleidžia progos prekių įsigyti kur kas pigiau. Su moterimi kalbėjomės apie senjorų apsipirkimo įpročius.
Kokius produktus rastume jūsų prekių krepšelyje? Ar jame yra neplanuotų pirkinių?
Abu su vyru vertiname maisto kokybę: šviežius ir sveikus produktus. Nuolaidų aklai nesivaikome, prieš eidami į parduotuvę susidarome pirkinių sąrašą, tad ir neplanuotų pirkinių retai pasitaiko. Taip pat, jei einame apsipirkti su anūkais, paaiškiname jiems, kad pirksime tik tai, kas buvo suplanuota. Žinoma, ne visuomet atsispiriame jų prašymams nupirkti kokį skanėstą. Kadangi maisto produktus perkame dažnai, nesame iš tų, kurie linkę kaupti maisto atsargas. Suprantama, buitinės chemijos produktų kartais įsigyjame ir šiek tiek daugiau, nei reikia esamuoju metu. Juk namus švarinamės kiekvienas, o valikliai – negenda.
Kaip dažnai lankotės maisto prekių parduotuvėje?
Kasdienių produktų, tokių kaip pienas ar varškė, su vyru einame kas antrą dieną. Taip pat dažnai užsukame į „IKI“ parduotuvę nupirkti šviežiai iškeptų bandelių anūkams, šviežios mėsos. Tiesa, gausesniems apsipirkimams renkamės antradienius, mat žinome, kad tuomet galėsime išleisti mažiau. Kasdieniams pirkiniams išleidžiame keliasdešimt litų, na, o gausesnių apsipirkimų metu būna, jog išleidžiame ir tris kartus daugiau. Gerai tai, kad parduotuvėse „IKI“ prekės yra labai kokybiškos, tačiau jų kainos – panašios kaip kitose parduotuvėse, o kartais – ir mažesnės.
Į ką labiausiai kreipiate dėmesį rinkdamasi maisto produktus?
Pirmiausia man svarbi yra produkto sudėtis. Tiek mums su vyru, tiek ir anūkus norisi maitinti sveikais ir kokybiškais produktais. Manau, kad kartais dėl kokybės galima sumokėti ir didesnę kainą.
Ar mėgstate apsipirkdama save palepinti?
Save lepinu retai, kur kas dažniau palepinu savo vyrą. Jis – smaližius, todėl kartais nuperku jam jo mėgiamą desertą.
Pasidalinkite patarimais ir gudrybėmis apsiperkantiems senjorams?
Vis tik svarbiausias patarimas – susidaryti pirkinių sąrašą. Taip išvengsite impulsyvių pirkinių, tiksliai žinosite, kodėl atėjote į parduotuvę. Mums su vyru jis labai pasiteisino. Taip pat – apsipirkimai „IKI“ antradieniais, Senjorų dienos metu. Juk visi mes norime sutaupyti. Manau, kad toks taupymas – racionalus. Visuomet su vyru sakome – geriau vienas kokybiškos kavos pakelis nei penki – išsivadėję.
Kiek dažniausiai laiko sugaištate maisto prekių parduotuvėje? Mėgstate pamažu rinktis prekes, ar einate turėdama aiškų tikslą ir planą, ką pirksite?
Mėgstu apsipirkinėti pamažu, neskubėdama, apžiūrėti naujienas. Dukra padovanojo mažą, dailią lupą, su kuria einu per produktų lentynas ir skaitau nematytų produktų sudėtį. Kartais, susigundžiusi nauju gamintoju, pakeičiu juo suplanuotą pirkinį, mėgstu išbandyti ką nors nauja. Apsipirkti mėgstu iš lėto, pastudijuodama, dėl to kartais vyras paburba, kai jam tenka manęs laukti.
Kas senjorams parduotuvėje svarbiausia?
Manau, jog svarbiausia – aiškus ir patogus prekių išdėstymas. Taip pat svarbu, kad paruoduotuvė būtų arti namų. Asmeniškai man svarbus ir malonus aptarnavimas, tikiu, kad atėjęs apsipirkti turi jaustis gerai. Pavyzdžiui, Vokiečių gatvėje esančioje parduotuvėje lankomės dažnai, todėl jau ir pardavėjos mus su vyru atpažįsta. Pasisveikiname, persimetame pora žodžių. Mandagumas ir nuoširdus aptarnavimas – tiek nedaug tereikia ir apsipirkimo atmosfera – puiki.