• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimasis premjeras skelbia, kad po metų nebenaikins visuomeninio elektros tiekimo ir jame leis pasilikti smulkiausiems ir pažeidžiamiausiems vartotojams. Elektros tiekėjų toks dar vienas elektros rinkos liberalizavimo posūkis nedžiugina. Visuomeninio tiekimo kaina yra mažesnė, tad sukelia konkurenciją.

Būsimasis premjeras skelbia, kad po metų nebenaikins visuomeninio elektros tiekimo ir jame leis pasilikti smulkiausiems ir pažeidžiamiausiems vartotojams. Elektros tiekėjų toks dar vienas elektros rinkos liberalizavimo posūkis nedžiugina. Visuomeninio tiekimo kaina yra mažesnė, tad sukelia konkurenciją.

REKLAMA

„Ignitis“ konkurento „Elektrum“ vadovas jau reikalauja konkurso visuomeniniam tiekimui, kurį šiuo metu užtikrina Lietuvos „Igtinis“.

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose. 

Panevėžietė Audronė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko prieš porą metų, kaip ją įpareigojo įstatymas. Tačiau moteris šiuo sprendimu nėra patenkinta – už elektrą moka apie 25 centus už kilovatvalandę, nors visuomeninio tiekimo kaina bent 5 centais mažesnė.

„Už elektrą 150–180 eurų, žiūrint kiek naudojam“, – dalijasi senjorė Audronė. 

Senjorė prisipažįsta, kad elektrą taupo, kiek įmanydama.

„Kam reikėjo tiek tiekėjų? Buvo Perlas ir kiti. Kai buvo 1 tiekėjas, buvo visiems aišku“, – tikina moteris. 

REKLAMA
REKLAMA

Kriterijus nustatys vėliau 

Pagal įstatymą, kiti metai turėjo būti paskutiniai, per kuriuos pusė milijono elektros vartotojų, kurie nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo, nes yra naujakuriai ar sunaudoja iki 1000 kWh per metus, turės jį pasirinkti. Tačiau naujos vyriausybės vadovas Gintautas Paluckas skelbia, kad keis įstatymą ir visuomeninį elektros tiekimą paliks neribotam laikui.

REKLAMA

„Vartotojai yra užrakinti nepalankiose sutartyse. VERT tyrimas rodo, kad vartotojai permoka už elektros energiją“, – komentuoja paskirtasis Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas

Visuomeninį tiekimą Paluckas žada palikti mažiausiai elektros suvartojantiems ir pažeidžiamiems vartotojams, kurių tikslius kriterijus žada nustatyti vėliau.

„Visuomeninis tiekimas tikrai išliks, nes yra pagal tam tikrą tvarką yra nustatoma elektros kaina, suvirdukina kainų ekstremumus. Tvarka galėtų būti taikoma mažai suvartojantiems pažeidžiamiems vartotojams“, – tikina G. Paluckas. 

REKLAMA
REKLAMA

Reikalauja konkurso 

Tokius naujojo premjero planus peikia nepriklausomi elektros tiekėjai. Jie sako, kad tai keičia jų verslo planus, o visuomeninio tiekimo kaina, kuri kitą pusmetį bus 20,5 centų už kilovatvalandę, yra pernelyg žema, mat jie savo fiksuotos kainos tarifus siūlo apie penktadaliu didesnius.

„Visuomeninio tiekimo kaina yra geresnė negu nepriklausomo tiekimo“, – teigia „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kurskime konkurenciją, skatinkime gamybą“, – teigia „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga. 

Šiuo metu visuomeninę elektrą beveik pusei milijono vartotojų tiekia Lietuvos bendrovė „Ignitis“. Jei visuomeninis tiekimas nebus naikinamas, tuomet „Elektrum“ vadovas reikalauja konkurso ir šiai paslaugai. Antraip, anot jo, kyla rizika, kad visuomeninio tiekimo kainą gali tekti subsidijuoti kitiems vartotojams arba iš viešųjų finansų.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

O kaip čia tai nutylėjot kad
O kaip čia tai nutylėjot kad
ES neįpareigojo būtinai rinktis "nepriklausomą tiekėją"? ES įpareigojo "sudaryti galimybę" pasirinkti nepriklausomą tiekėją. O tai jau visai kas kita.
Nuo ko nepriklausomi? Tikriausiai nuo įsipareigojimų vykdymo - susitari vieną kainą, kitą dieną spjauni į visus susitarimus. Pavyzdys - "Bitės" sutartis paslaugai 2-ms metams viena kaina, po metų jau kita kaina, kai pavaikščiojau pirmyn atgal tarp dviejų paslaugos teikėjų, kaina nuo užsišauktos nukrito iki trečdalio. Vadinasi kainos yra netikros, "sutartinės", kaip buvo po 90-ųjų, nors niekas su niekuo nesitarė. Su šilumos tiekimu tai tikra baudžiava, nes uždėti pančiai naudotis tam rajonui nustatyta paslaugos rūšimi (jei esi daugiabučio patalpų savininkas). O elektros tinklai tai tikrai visuomeniniai, nes paveldėti iš visuomeninės formacijos, ir kodėl dabar kas nors turi teisę lipti į juos kaip kiaulė į lovį, jei naikinsi visuomeninį tiekėją? O gal aš nenoriu nė vieno vienadienio "nepriklausomo"? Energetika, geležinkeliai, aviacija turėtų būti tik valstybiniai, privatūs tegul būna kitų šalių, kurioms Lietuva nedaro įtakos.
Kam reikėjo tiek tiekėjų valdžia meluoja. Pan Prėzydėnt tyli. Visiems gerai pasiplėšti už nieką.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų