Italijos ministrui pirmininkui Romanui Prodi atėjo sunkios dienos. Po to, kai iš jo vadovaujamos koalicijos pasitraukė vienas ministras, jam iš naujo reikės atlaikyti parlamento pasitikėjimo balsavimą, skelbia BBC,
Kaip teigia Žaliųjų partijos lyderis Angello Bonelli balsavimas bus surengtas trečiadienį. Antradienį R. Prodis turėjo informuoti parlamentarus apie vyriausybės krizę, tačiau sprendimą pakeitė ir kalbą sakys trečiadienį. Po jos parlamentarai bus paprašyti dalyvauti pasitikėjimo vyriausybe balsavime.
Kaip žinia praėjusią savaitę dėl kaltinimų korupcija iš pareigų pasitraukė teisingumo ministras Clemente Mastella. Jo vadovaujama centristinė „Udeur“ partija aukštutiniuose parlamento rūmuose, Senate, turi 3 narius ir jų pasitraukimas kainavo R. Prodi koalicijai daugumą Senate.
Aukštutiniai parlamento rūmai Italijoje turi daugiau galios nei kitose valstybėse. Šalies konstitucijoje numatyta, kad vyriausybė turi turėti abiejų parlamento rūmų pasitikėjimą.
Atskiras pasitikėjimo balsavimas bus surengtas dėl aplinkos ministro Alfonso Pecoraro Scanio, kuris kaltinamas nesugebėjimu spręsti Neapolį kamuojančios šiukšlių krizės. Jei aplinkos ministras būtų atstatydintas, manoma, kad R. Prodi koaliciją ištiktų niūrus žlugimas.
Tiesa, net jei R. Prodis ir atsistatydintų, tebėra neaišku, kokia kryptimi pasuktų Italija. Dalis politikų, tarp jų ir dabartinio premjero oponentai, teigia, kad šaliai reikalinga rinkimų sistemos reforma. Pagal dabartinę sistemą, įtvirtinta Silvio Berlusconio valdymo metu, į parlamentą patenka daug mažų partijų, kurios esą palaiko galių pusiausvyrą įstatymų leidžiamojoje valdžioje. Tad suformuoti stabilią koaliciją Italijoje yra itin sunku.
Teigiama, kad, R. Prodi pasitraukus, prezidentas Giorgio Napolitano remtų technokratinę vyriausybę, kuri ir įgyvendintų reikiamas permainas Italijos rinkiminėje sistemoje.