Gyventojams ir įmonių atstovams yra parengtos skirtingos seminarų programos, kadangi šių grupių interesai skiriasi. Nemokamos euro telefono linijos 8 800 34528 skambučių analizė rodo, kad verslininkams labiausiai rūpi kainų skelbimas dviem valiutomis, su apskaita ir mokesčiais susiję klausimai. Gyventojai pirmiausia domisi praktiniais valiutos keitimo, pensijų ir išmokų mokėjimo klausimais, taip pat vartotojų interesų apsauga keičiant litus į eurus.
Rugsėjo mėnesį informaciniai seminarai bus surengti Šiaulių, Kelmės, Akmenės, Joniškio, Kuršėnų, Pakruojo, Radviliškio, Panevėžio, Ramygalos, Rokiškio, Kupiškio, Biržų, Pasvalio bei Anykščių gyventojams ir verslininkams. Iki gruodžio 9 d. seminarai bus surengti visų 60 Lietuvos savivaldybių miestuose ar miesteliuose, didesniuose miestuose numatoma surengti po kelis seminarus.
Seminaruose gyventojams aktualius klausimus pristatys Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai, verslininkams - Ūkio ministerijos, „Verslios Lietuvos“, Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai bei kitų valstybės institucijų atstovai.
Verslininkai seminarų metu galės ne tik sužinoti verslui rūpimą informaciją apie eurą, bet ir užpildyti paraiškas dėl prisijungimo prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Patikrinus paraiškas, įmonėms bus išsiųsti specialiai šiam tikslui sukurti lipdukai „Perskaičiuota sąžiningai“, kuriais galima žymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas. Tokiu būdu pirkėjai bus informuoti, kad šie verslininkai įsipareigoja elgtis sąžiningai perskaičiuodami kainas.
Seminarų ciklas papildys rugpjūčio pabaigoje pradėtą Euroturo programą. Šios programos metu informaciniai renginiai organizuojami ir miestų bei miestelių aikštėse – po Lietuvą keliaujančio specialia euro simbolika papuošto Eurobuso komanda iki lapkričio 8 d. aplankys 180 Lietuvos miestų ir gyvenviečių, kviesdama susipažinti su praktiniais euro įvedimo aspektais, dalyvauti interaktyviose edukacinėse veiklose.
Remiantis liepos pabaigoje paskelbtomis Eurobarometro apklausomis, Lietuvos gyventojų pasitikėjimas euru didėja. Tyrimai rodo, kad palaikančiųjų euro įvedimą Lietuvoje skaičius šių metų pavasarį, palyginti su praėjusių metų rudeniu, išaugo nuo 40 proc. iki 50 proc. Nepritariančiųjų skaičius per šį laiką sumažėjo nuo 49 proc. iki 41 proc. Dar 9 proc. gyventojų teigė neturintys nuomonės.
Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.
Gyventojai ir verslininkai kviečiami registruotis į seminarus apie eurą tel. 8 5 2610 555. Naujausia informacija apie euro seminarus ir jų vietas skelbiama euro įvedimui skirtoje svetainėje www.euras.lt