Seksomnija – stebėtina būsena, kurios metu užsiimama seksu miegant ir galiausiai apie tai nelieka jokių prisiminimų. Todėl tokią būseną vadina psichine negalia.
Negalima painioti lytinio akto miego metu ir visiškai kito dalyko – seksualinių sapnų. Jų negalima net lyginti. Seksualinius (erotinius) sapnus žmogus regi tuo metu, kai jo kūnas nejuda. O seksas miego metu vyksta dalinai atsibudus, žmogus gali mylėtis bet kurioje pozoje, laisvai judėti.
Po sapno įmanoma atsiminti, kas su Jumis vyko sapne. Tačiau seksas miego metu – tai primityvūs judesiai, kuomet mąstymas visiškai išjungtas.
Žmonės, užsiimantys seksu miego metu, tarsi lunatikai, gebantys vaikčioti miegodami. Beje, alkoholizmas arba miego trūkumas gali pabloginti jų būklę.
Kai kurie mano, kad pati frazė „seksas miego metu“ yra šiek tiek komiška. Juolab šia tema yra daug juokingų istorijų:
„Vienas vyras dažnai užsiiminėdavo seksu naktimis. Jo žmonos tokia situacija nė kiek neerzindavo, kol jos vyras nepradėjo knarkti sekso metu, o įdomiausia tai, jog jis toliau ritmingai judėjo nieko neįtardamas.“
„Moteris, serganti seksomnija, naktimis miegodama aktyviai jaudino savo vyrą glamonėmis. Kuomet vyras atsibusdavo ir atsakydavo į jos glamones, ji taip pat atsibusdavo ir pradėdavo jį barti dėl to, kad jis bando ją išprievartauti miego metu.“
Nepaisant juokingų istorijų, yra ir tokių, kuomet žmonėms nebuvo juokinga.
Seksologai ir gydytojai primigtinai tvirtina, kad seksas miego metu gali sukelti psichologinių ir fizinių traumų, ypač vyrams, kadangi vyrai minėtose situacijose elgiasi šiek tiek grubiau, nei įprasto sekso metu.
Puikiu pavyzdžiu būtų istorija, nutikusi vyrui, labai aktyviai besimasturbavusiam miego metu – taip jis traumavo savo varpą ir po to jis negalėjo užsiimti seksu 8 metus.
Nereikia manyti, kad seksomnija nepagydoma, nes jos galima atsikratyti. Nereikia drovėtis dėl tokių negalių arba stengtis jų nuslėpti, reikia tiesiog jomis atsikratyti kreipiantis į specialistus.