• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Edvardas Kubilius, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Apie seksualinį gyvenimą labiau atvirauja vyrai, mažiau moterys, pastebi sekso prekių pardavėja Alina Šulskienė. Savo ruožtu seksologas Viktoras Šapurovas priduria, kad atvirauti apie jį, ypač su antrąja puse – būtina, nes seksas yra šeimos stabilumo garantas ir trigubo džiaugsmo šaltinis. Vis dėlto šeimų, kuriose intymus gyvenimas teikia malonumą abiems partneriams, anot specialisto, yra nedaug.

REKLAMA
REKLAMA

„Lytinį aktą vadinu trigubu malonumu: tai vieno žmogaus džiaugsmas, kito žmogaus džiaugsmas ir jų abiejų džiaugsmas. Labai svarbu, kad tai pavyktų. Bet šeimų, kuriose seksualinis gyvenimas teikia visapusišką pasitenkinimą abiems, yra gana nedaug. Dėl to ir reikia apie tai kalbėti“, – mano individualiosios psichologijos analitikas, seksologas V. Šapurovas.

REKLAMA

Pakitęs požiūris į seksą: dvi medalio pusės

Mažeikiškė, sekso prekių pardavėja-konsultantė Alina Šulskienė sako, kad į sekso prekių parduotuvę žmonės užsuka nedrąsiai, o pirmą kartą dažnai neįsigyja jokių prekių.

„Iš pirmo karto gal net nedrįsta pirkti, sako, esą draugas paprašė pasidomėti. Po kiek laiko apgalvoja, grįžta ir perka. Tada jau pasako, kad perka sau, kad yra kažkokių problemų, renkame, kas labiau tinka. Stengiuosi su pirkėjais kalbėti taip, kaip kalbėčiau su savo artimu žmogumi, bendraujam nuoširdžiai. Ir vėliau žmonės nebijo, ateina, išsipasakoja“, – teigia A. Šulskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos manymu, žmonės apie seksualinį gyvenimą kalba gana atvirai, nors moterys esą uždaresnės, labiau atvirauja vyrai. Vis dėlto seksologas V. Šapurovas pastebi, kad su draugais ar pažįstamais šia tema žmonės kalba ne per daugiausiai. „Nepaisant visos kino produkcijos, tai nėra įprasta. Nors, palyginus su tuo, kaip buvo, kai aš buvau jaunas, situacija pasikeitė radikaliai. Žmonės išlaisvėjo. Kad žmogus kalbėtų apie savo seksualinį gyvenimą telefonu, prieš 30 metų buvo visiškai neįmanoma“, – sako seksologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis mato dvi medalio puses: viena vertus, požiūris į seksualinį gyvenimą pakito ir pasidarė daug laisvesnis, tai esą gerai. Tačiau, kita vertus, išlaisvėjusi visuomenė seksą pernelyg nuvertino. „Kokio nors gimtadienio metu nepažįstami žmonės susitinka ir jau, žiūrėk, mylisi. Jie gi dar nesuartėjo psichologiškai, jie dar nesuprato, kas jie tokie, kiek jie vienas kitam tinkami. Seksualinis gyvenimas tokiu atveju nuvertėja. Iš tikrųjų tai turėtų būti žmonių meilės aukščiausias taškas“, – pabrėžia V. Šapurovas.

REKLAMA

Specialisto teigimu, seksas yra labai svarbi gyvenimo sritis, apie kurią būtina kalbėti, ypač partneriams tarpusavyje. „Tai yra viena iš gyvenimo sričių, kuri žmonėms svarbi ir kaip šeimos stabilumo garantas, ir kaip džiaugsmo šaltinis. Lytinį aktą vadinu trigubu malonumu: tai vieno žmogaus džiaugsmas, kito žmogaus džiaugsmas ir jų abiejų džiaugsmas. Labai svarbu, kad tai pavyktų. O šeimų, kuriose seksualinis gyvenimas teikia visapusišką pasitenkinimą abiems, tai yra gana nedaug. Dėl to ir reikia apie tai kalbėti“, – mano seksologas.

REKLAMA

Anot jo, tylėjimas apie seksualinį gyvenimą gali sukelti problemų, o poros apie tai, specialisto pastebėjimu, kartais prabyla per vėlai. „Po dešimt metų netvarkos lytiniame gyvenime ateina ir sako – čia dabar reikia kažką padaryti, gal dar įmanoma. Gali būti jau ir prarastos viltys, jau ir nesitikima, kad kažką galima padaryti. Pagaliau ir gyvenimas praeina. Jis galėjo būti daug laimingesnis“, – teigia V. Šapurovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistas atkreipia dėmesį, kad žmogus, kuris su partneriu nesikalba apie seksualinį gyvenimą, jaučiasi prastai, nes neišreiškia jausmų, nesijaučia laisvas, galintis išsisakyti tai, kas jam svarbu „Jis negali gauti teigiamo atsako. Tai reiškia, kad kontaktas su partneriu yra nekokybiškas“, – tvirtina seksologas.

Sekso prekės: pagerina seksą ir sumažina vienatvę

Kai intymiame gyvenime pabosta rutina, žmonės ieško sprendimo sekso prekių parduotuvėje, sako vienoje iš jų pardavėja-konsultantė dirbanti A. Šulskienė.

REKLAMA

„Žmonėms norisi kažkokių naujovių įnešti į savo intymų gyvenimą, į savo miegamąjį, kažkuo paįvairinti savo seksualinį gyvenimą. Jei žmonės gyvena susituokę, kad santuoka išliktų, būtų stipri, reikia naujovių, paįvairinimo. O gal kitam žmogui ir tos sveikatos kiek pritrūksta, reikia kažkokio pastiprinimo“, – teigia moteris. Pasak jos, žmonės ieško įvairių prekių: „[...] vibratorių, afrodiziakų, suvenyrų, apatinio trikotažo – labai įvairiai, kam ko reikia.“

REKLAMA

Savo ruožtu seksologas V. Šapurovas priduria, kad vienu atveju sekso prekės pakeičia sekso partnerį, kitu atveju pagerina seksą. „Žinoma, jei žmonės laimingi ir kartu nori pagerinti seksualinį gyvenimą, tai tikrai tinka jas naudoti. Kitas dalykas yra tas, kad tų sekso prekių paskirtis yra padėti vienišiems žmonėms, jei jie neturi seksualinio partnerio ir nenori su bet kuo užsiimti seksu. Jie sumažina savo vienatvę naudodamiesi tomis prekėmis“, – teigia seksologas.

V. Šapurovo manymu, reguliariai seksu užsiimantys žmonės yra laimingesni už tuos, kurie juo visai neužsiima. „Jei jausmai leidžia, jei yra partneris, gyvenimo kokybę tai tikrai pagerina“, – įsitikinęs specialistas. Anot jo, jei žmonės yra dvasiškai ir psichologiškai artimi, seksas, be abejonės, yra naudingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų