• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seksas nėštumo metu: tabu ar tik bobučių „išmislas“?

Istorija: „Sužinojusi, kad esu nėščia, skraidžiau padebesiais. Jaučiausi puikiai, kol močiutė ir mamos nepradėjo reguliuoti gyvenimo.

REKLAMA
REKLAMA

Neilgai trukus visiškai pasimečiau jų dalijamų patarimų labirinte. Vienos aiškino, kad nevalgyčiau majonezo ir sviesto, nes tai kenkia vaikeliui, kitos pirštu grūmojo, kad kuo daugiau gulėčiau, nes kitaip įvyks persileidimas ir panašiai.

REKLAMA

O kalbos apie seksą namuose sukėlė tikrą chaosą. Močiutė, išgirdusi, kad su vyru net ir besilaukdami nevengiam lytinių santykių, vos neišgriuvo iš klumpių, o mama linguodama galvą aimanavo, kaip mes galėjom taip sugalvoti. Anot jų, tai visiškai nenormalu, tuo labiau kenkia vaikučiui.

REKLAMA
REKLAMA

Jų supratimu, įsiaudrinęs vyriškis net nejusdamas varpa gali užbaksnoti vaikelį. Močiutė net prisiminė, kaip jos kaimynei kaime gimė vaikelis neregys, o taip atsitiko dėl to, kad tėveliai jo besilaukdami mylėjosi.

Nors esu jaunas žmogus ir tokie dalykai atrodo kaip iš fantastikos srities. Bet... ką gali žinoti. Gal tai tiesa ir seksas nėštumo metu yra tabu?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Virginija“

Atsako specialistė

Dr. G.Kravčenkos ginekologijos klinikos gydytoja − ginekologė Ingrida Kravčenkienė:

Seksas normali žmogaus gyvenimo dalis, o nėštumas ne liga − natūralus moters gyvenimo etapas.

Mylėtis ar nesimylėti nėštumo metu, daugeliu atveju išsiskiria net ir gydytojų nuomonės. Tačiau jei nėštukė nori − vadinasi ir gali. Išskyrus tik tuos atvejus, kai dėl nėštumo eigos ypatybių to daryti nepatartina.

REKLAMA

Svarbiausia moteris turi pati savęs paklausti, ar ji nori sekso ar ne. Nei vyras, nei aplinkybės, nei sukurti stereotipai ar mitai šiam jos pasirinkimui neturėtų daryti įtakos.

Pasikeitusi hormonų pusiausvyra nėštumo metu gali priversti moterį jaustis labai keistai, jau nekalbant apie kas kelias minutes besikeičiančius norus.

REKLAMA

Be to, nėščios moterys dėl pasikeitusių hormonų tampa labai patiklios, o įtikinti jas įvairiausiais mitais tikrai lengva.

Kada saugu?

Mylėtis nerekomenduojama pirmaisiais dviem nėštumo mėnesiais, nes vaisius nebūna pakankamai prisitvirtinęs.

Mylintis organizme išsiskiria daug cheminių medžiagų, susitraukinėja gimda bei orgazmo metu patiriami nevalingi raumenų susitraukinėjimai gali sukelti grėsmę nėštumo praradimui. Tačiau dauguma ginekologų nesutaria šiuo klausimu, nes nėra aiškaus mokslinio pagrindimo. Tai labiau gydytojo apsidraudimo forma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei nėštumas užsimezgė normaliai, moteris nekraujuoja, pilvo neskauda, nėra persileidimo grėsmės, seksas nepakenktų nei mamai, nei vaikeliui.

Saugus periodas yra po trečio nėštumo mėnesio iki aštunto. Paskutinį mėnesį gydytojai pataria vengti lytinių santykių, nes yra infekcijos patekimo į gimdymo takus pavojus. Prieš gimdymą gimdos kaklelis šiek tiek prasiveria, todėl didesnė tikimybė, kad infekcija pateks ir vaikui.

REKLAMA

Nors, kita vertus, jei vyras sveikas, riboti lytinių santykių nereikia, tačiau dėl šventos ramybės geriau naudoti prezervatyvą. O dar geriau net ir viso nėštumo metu. Jei tik yra noras − pirmyn, nes po gimdymo mažiausiai šešias savaites teks susilaikyti. Ir skaudės, ir kraujuos.

REKLAMA

Bus pakankamai ilgas susilaikymo periodas. Be to, seksas nėštumo metu gali būti tam tikra mankšta, o paskutinis mėnuo − pats smagiausias, nes priešlaikinio gimdymo grėsmės nebėra.

Kokia grėsmė?

Kartais žmonės klaidingai įsivaizduoja grėsmę. Daugelis mano, kad varpa stumdys gimdos kaklelį ir tokiu būdu sužeis vaiką. Taip tikrai neatsitinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyro varpa pas vaiką tikrai nepakliūna ir jam visai netrukdo, nieko jis apie tai net nežino, guli sau ramiai ir gyvena įprastą gyvenimą. Išskyrus tuos momentus, kai galvutė būna jau įsistačiusiu į mažąjį dubenį, bet dažniausiai tokiais atvejais moteris jau nenori mylėtis.

Yra keletas dalykų, į kuriuos nėščioji turi atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, jei gydytojas pasako, kad yra žemas placentos prisitvirtinimas arba ji prisitvirtinus netaisyklingai, arba gimda perdaug susitraukinėja ar gimdos kaklelis ima trumpėti − tai yra perspėjimai, reiškiantys, kad nėštumo metu jokio sekso.

REKLAMA

Sekso metu moteris susijaudina ir labai daug kraujo priteka į dubens organus. Jei yra priešlaikinio gimdymo grėsmė, šio malonumo patartina atsisakyti.

Bet jei ji sveika, nėštumas normalus, jokių grėsmių nėra, tai nekenkia, nes visas kraujas greitai atslūgsta. Žinoma, norint jaustis ramiai patartina nesigėdyti ir pasiklausti gydytojo.

REKLAMA

Jei nėra jokios patologijos, moteris ramiai gali mėgautis seksu. Kai kuriose tautose yra manoma, kad mylėtis paskutinį mėnesį yra naudinga, nes sperma skatina bręsti gimdos kaklelį.

Kokias pozas rinktis?

Nuo 16 savaičių nepatartina mylėtis misionieriaus poza, kai vyras viršuje, nes tai nebus labai patogu.

REKLAMA
REKLAMA

Bet ji gali gulėti, o vyras klūpoti šiek tiek pakėlęs jos dubenį. Be to, ji ir pati gali visaip kelti dubenį, jei tai jai patogu. Viso nėštumo metu moteris gali mylėtis būdama viršuje. Ši poza ypač rekomenduojama paskutiniais nėštumo mėnesiais.

Per visą nėštumą moteris gali mylėtis gulėdama ant šono, o vyras įsiskverbti iš nugaros. Taip pat tinka šuniuko poza, remiantis keliais ir alkūnėmis. Svarbiausia netraumuoti pilvuko.

Poza, kai vyras iš nugaros, o moteris guli ant pilvo, negalima. Pagrindinis principas mylintis nėščiajai − neužsigulti ant pilvo. O visos kitos pozos leistinos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų