Šiandieninėje visuomenėje būdinga išgirsti apie politinių veikėjų, tokių kaip Eliotas Spitzeris, Silvio Berlusconi ir kitų, sekso skandalus. Taigi, ką reiškia gyventi visuomenėje, kai kiekvienas tavo žingsnis yra sekamas?
Amerikoje daug kas jaučiasi nuolat sekamas: jų elektroniniai laiškai skaitomi, o skambučių klausomasi. Ir iš tiesų, telekomunikacijų kompanijos „Verizon“ ir „AT&T“ nustatė rajonus, kuriuose nacionalinė saugumo agentūra klausosi telefoninių pokalbių.
Sekso skandalai yra daug rimtesni korupcijos ir degradacijos ženklai, nei kas gali įsivaizduoti. Ir tokie nusikaltėliai turėtų būti nubausti. Abiejų suaugusiųjų sutikimu seksas yra normalus dalykas ir niekieno kito reikalas, bet kai tokios ryškios asmenybės, politiniai veikėjai užmezga lytinius santykius su nepilnametėmis – tai jau yra smerktina.
Galų gale, žmogaus seksualinis pasitenkinimas, galintis sukelti pavojų, jau diskutuotinas nuo Senovės Graikų laikų. Ir, kadangi sekso skandalai, lyginant su kitomis problemomis – karais net terorizmu – yra daug populiaresni tarp skaitytojų, į juos žiniasklaida ir atkreipia daugiausiai dėmesio.
Šiandien visuomenė labiau nei bet kada domisi ir kontroliuoja ryškių veikėjų asmeninius gyvenimus. Seksualumo ir privatumo kombinacija turi anarchišką, griaunantį padarinį gyventojams. Dėl šios priežasties uždaros visuomenių grupės visada bijodavo seksualinio liberalizmo ir siekė sujungti politinį nesutarimą su seksualine anarchija. 1950-aisiais komunizmas ir homoseksuali „grėsmė“ tapo ryškiu amerikiečių simboliu. 1980 metais feministės, socialistai ir utopistai buvo smerkiami dėl savo nepriklausomos meilės, kuria kelia pavojų šeimyniniam gyvenimui.
Kiekvienas žmogus turi paslapčių, bet tai jis supranta per vėlai. Galvokite apie savo privatumą ir paslaptis: jei jūs ar jūsų sutuoktinis „nukryptumėte“, norėtumėte tai aptarti privačiai, ar laukti kol pasaulis jus aptars?
Žinoma, galėtumėte tiesiog nekreipti į tai dėmesio. Dauguma žmonių šį pasirinkimą laiko savaime suprantamu dalyku, bet jie nesupranta, kad gyvenant visuomenėje tarsi po padidinamuoju stiklu tokių rūpesčių dažniausiai neįmanoma išvengti.
O jeigu jūs esate sveikstantis alkoholikas, turite lošimo problemą, kalbatės su buhalteriu apie jūsų mokesčių apėjimus, ar tada jūs esate pasiruošęs būti „išvarytas“? Iš tikrųjų, toks žmonių sekimas duoda valstybei galią šantažuoti tuos, kuriuos jie nori.
Galbūt mes galime sušvelninti grasinimus, turėdami kasmetinę amnestijos dieną. Amnestijos Diena – ne valstybinė šventė – tą dieną atskleistume savo mylimiesiems visas paslaptis, kurios ateityje gali mums kelti pavojų.
Arba galėtumėme stengtis pašalinti nesaugaus privatumo grėsmę. Mes, žiniasklaidos „vartotojai“, turime didelę galią. Jei jums siūlo nusipirkti laikraštį, kuriame aprašytas sekso skandalas, atsisakykite jį pirkti. Seksas nėra svarbiausias dalykas pasaulyje, tuo tarpu laisvės praradimas kur kas svarbiau.
Naomi Wolf yra politinė aktyvistė ir kritikė, jos naujausia knyga – „Duok man Laisvę: vadovas Amerikos revoliucionieriams“.