Net devyniose rungtyse „Cosma“ atstovai sugebėjo prasibrauti į geriausiųjų trejetukus. Pirma tą padariusia Lietuvos sportininke tapo trišuolininkė Diana Zagainova. Geriausiu antru bandymu lengvaatletė nušoko 12,97 m bei užėmė trečią vietą. Pasaulio jaunimo čempionatui besiruošianti sportininkė pagerino asmeninį rekordą stadione.
„Džiugina tai, kad kiekvienose varžybose gerėja rezultatas. Niekad dar nebuvo taip gaila, kad peržengiau šuolį, kaip šiandien. Trečias šuolis labai patiko, gerai užtaikiau bėgimą ir jis buvo gana tolimas. Likau trečia, džiaugiuosi, kad kiek galėjau, tiek surinkau taškų komandai“, – sakė D.Zagainova.
Lietuvos atstovę pranoko dvi garsios trišuolininkės – 2012-ųjų Europos vicečempionė portugalė Patricija Mamona (14,07 m) bei Europos uždarų patalpų čempionatų prizininkė slovakė Dana Veldakova (14,05 m).
„Gaila, kad neįveikiau 13 metrų, nes sąlygos buvo gana geros, tikiuosi, kad kitose varžybose Rygoje viskas pavyks“, – vylėsi Lietuvos trišuolininkė. Antrą vietą moterų disko metimo varžybose užėmė Zinaida Sendriūtė. Lietuvė ketvirtu bandymu įrankį numetė 57,87 metro ir nusileido tik portugalei Irinai Rodrigues (59,81 m).
„Esu nepatenkinta, nes bandymų metu jaučiausi labai gerai. Tikslai buvo mesti toliau nei 57 metrus. Reikia daugiau varžybų, nes nebemoku dalyvauti varžybose: iki starto viskas gerai, bet vos prasideda varžybos, vis kažkas nutinka“, – pasakojo Z. Sendriūtė.
„Cosma“ moterys kone pusę pirmosios dienos laikėsi antroje komandų įskaitos vietoje. Prizinių vietų „tradiciją“ pratęsė maratonininkė Diana Lobačevskė, 3000 m bėgime pagerinusi asmeninį rekordą ir finišavusi trečia – 9 min. 27,94 sek.
„Jausmas bėgti stadione labai keistas. Nepatogu bėgti su startukais, jie neša kažkur ir nežinau kur, – juokavo D. Lobačevskė. – Norėjau pagerinti asmeninį rekordą, todėl veržiausi į priekį.
Jei spurdėsi iš paskos, tai ir bėgsi ilgiau nei 10 minučių. Žinojau, kad Sara Moreira „turi“ 8 min. 42 sek. ir ji tikrai nebėgs taip lėtai visą laiką, todėl ir pradėjau labai drąsiai. Bent jau pirmą ratą pirma (juokiasi).“
Kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą jau užsitikrinusią D. Lobačevskę pranoko portugalė S. Moreira bei turkė Busra Nor Koku. Pastarajai lengvaatletei lietuvė turėjo priekaištų: šeimininkų ekipai atstovaujanti turkė nuolat mynė mūsų šalies stajerei ant kojų.
„Turkė mane apspardė, gerai, kad neapspjaudė. Ir nugalėjo, kas buvo nemaloniausia, – krizeno D. Lobačevskė. – Matėsi, kad ji greitesnė, sakiau, jog eik į priekį, bet nėjo. Po to paliko mane ant ledo.“
Dar ne pabaiga
Sekmadienį D. Lobačevskė jėgas išmėgins ir 5000 m rungtyje. Beje, Mersine sportininkė jau spėjo pasižymėti – dėl vėlavimo į registracijos patalpą (call room – angl.) lietuvei buvo parodyta geltona kortele. Tiesa, dėl jos lengvaatletė turėjo priekaištų ir organizatoriams.
„Pirmą kartą karjeroje gavau geltoną kortelę“, – šyptelėjo D. Lobačevskė. Pirmaisiais „Cosma“ vyrų ekipos prizininkais tapo šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys (peršoko 219 cm) bei rutulio stūmikas Šarūnas
Banevičius (18,47 m). Sportininkai atitinkamai užėmė trečią ir antrą pozicijas. Trečias buvo ir 400 m rungtyje startavęs Rokas Pacevičius, kuris distanciją įveikė per 48,19 sek.
„Prieš startą buvau nusiteikęs labai pozityviai ir tikėjausi gero rezultato, nes laukė konkurencija ir per apšilimą jaučiausi gerai. Pirmoje distancijos pusėje viskas buvo labai gerai, bet įveikus 300 m pritūpiau, jėgų kojose neliko, tai ėmiau trypti – dažninti žingsnį. Kitų varžovų rezultatai taip pat nebuvo labai geri, galbūt sutrukdė vėlyvas varžybų laikas“, – spėliojo R. Pacevičius.
Lietuvius Turkija pasitiko ne visai turkišku oru. Varžybose dirbę vietiniai žurnalistai stebėjosi neįprastai vėsiomis oro sąlygomis. „Tikėjausi, kad Turkijoje bus tvankus oras, bet šiandien lyg tyčia buvo apsiniaukę, šiek tiek lynojo. Orai tokie, kokie Lietuvoje“, – pastebėjo ir R. Pacevičius.
Apmaudžiai pergalę iš rankų išleido ir antrą vietą užėmė šuolininkas į tolį Tomas Vitonis. Jis, kaip ir nugalėjęs turkas Muammeras Demiras, nušoko 7,52 m, tačiau dėl tolimesnio antro geriausio šuolio pergalė atiteko lietuvio varžovui. Beje, trečią vietą užėmęs ispanas Fernando Ramosas atsiliko vos centimetru.
„Buvo geresnių šuolininkų, nežinau, kodėl viskas taip susiklostė. Matyt vyrai dar nėra „formoje“. Vienas turėjo 8,40 m asmeninį rekordą, kitas – 8,34 m, galvojau, gal būsiu per vidurį, – užimta vieta patenkintas liko T. Vitonis. – Mažai dalyvių, viskas greitai praėjo, pirmu bandymu pasidariau ir kažkaip ramu buvo. Svarbiausia komanda, tikiuosi, kad nenuvyliau.“
Įspūdingą sportinę formą šį sezoną demonstruojančios Livetos Jasiūnaitės likimas varžybose buvo pakibęs ant plauko. Ieties metikė varžybų rytą kentė itin stiprius nugaros skausmus. Tačiau kineziterapeutas Mantas Lesnickas sugebėjo pastatyti sportininkę ant kojų: L. Jasiūnaitė ietį numetė 58,49 m bei iškovojo vieną skambiausių pergalių karjeroje.
„Ryte labai skaudėjo nugarą, tad žemai lenkiuosi Mantui, kurio dėka atsigavau. Turėjau geras varžybas prieš Europos čempionatą, tik trūko dviejų metimų ir nebuvo gerų iečių, – šyptelėjo L.Jasiūnaitė. – Gerai, kad buvo tokių, kurios meta panašiai, kad tik daugiau tokių varžybų. Kai mane aplenkė, atsirado stimulas. Juk turiu 61 metrą šį sezoną, tai negalėjau pasiduoti su 57 metrais.”
Dieną vainikavo estafečių 4x100 m rungtys. Moterų komanda (Karina Lipeckaja, Eva Misiūnaitė, Sonata Tamošaitytė ir Lina Grinčikaitė) nusileido tik Ispanijos „Valencia Terra i Mar“ klubo atstovėms – 45,67 sek. Būtent ispanių ekipa šiuo metu yra pagrindinė „Cosma“ varžovė kovoje dėl trečios vietos.
„Mėgstu bėgti pirma, gerai padarau startą, perduodu lazdelė ir toliau pergyvenu už kitas, – tikino viena estafetės komandos narių K. Lipeckaja. – Rezultatas yra gana geras. Trūksta komandinių treniruočių, retai pasibandome prieš varžybas.“
Iškovota vieta patenkinta buvo ir L. Grinčikaitė. Sportininkė šeštadienį antra finišavo dukart – ir su komanda, ir asmeninėje 100 m rungtyje (11,83 sek.). „Estafetė yra ir laimės dalykas, nes priklauso ne vien nuo tavęs. Galvojau, kad trejetuke būti būtų labai gerai, nes komandos labai stiprios. Asmeninę rungtį vertinu vidutiniškai, išėjo taip, kaip išėjo, bet sekmadienį dar laukia 200 m. Tikslas buvo užimti kuo aukštesnę vietą, tikrai nesitikėjau geresnio rezultato nei LLAF taurės varžybose“, – dienos pasirodymus analizavo L. Grinčikaitė.
Vyrų estafetės komanda (Ugnius Savickas, Rytis Sakalauskas, Kostas Skrabulis ir Mantas Šeštokas) finišavo ketvirta – 41,00 sek. Europos čempionų klubų taurės moterų varžybose pirmauja „Sporting“ (Portugalija) ekipa – 79 taškai. Antroje vietoje žengia SK „Fenerbahce“ (Turkija) – 62 tšk., trečioje – „Valencia Terra i Mar“ (Ispanija) – 61 tšk.
Vyrų klubų įskaitoje lyderiu tapo „Enka“ klubas iš Turkijos (42 tšk.), lenkiantis ispanų „Playas de Castellon“ ekipą (36 tšk.) bei Lisabonos „Benfica“ (32 tšk.).