• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį, trečią valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn, Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Paskutinį kovo sekmadienį įvedamas vasaros laikas bus atšaukiamas kasmet spalio mėnesio paskutinįjį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų pavasarį Lietuvoje vasaros laikas įvedamas nebuvo. Todėl praėjusią vasarą Lietuvoje, kuri yra antrojoje laiko juostoje, laikrodžio rodyklės rodė tą patį laiką, kaip ir Vakarų Europos šalyse, gyvenančiose pirmojoje laiko juostoje.

REKLAMA

1999 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybės buvo susitarusios, kad visos trys šalys gyvens vienu laiku.

Pirmoji šio susitarimo atsisakė Latvija, praėjusių metų kovą nusprendusi įsivesti vasaros laiką ir pasukusi laikrodžio rodykles pirmyn. Vėliau taip nusprendė ir Estijos vyriausybė. Lenkija vasaros laiką įsivedinėja jau ne vienerius metus.

REKLAMA
REKLAMA

2001 metų pabaigoje ES priėmė direktyvą kasmet paskutinį kovo sekmadienį įvesti vasaros laiką, o paskutinį spalio sekmadienį jį atšaukti. Toks žingsnis laikomas svarbiu vieningos rinkos funkcionavimui.

Pernai rudenį vasaros ir žiemos laiko įvedimui pritarė ir Lietuvos Vyriausybė.

Teigiama, kad vasaros laikas teikia galimybę ilgiau naudotis šviesiu paros metu, taupyti elektros energiją. Europos laiko normų laikymasis, jas atitinkantys geležinkelių, oro uostų darbo grafikai leidžia sėkmingiau plėtoti tranzitą per Lietuvos teritoriją, taip pat prekybą su užsieniu.

Pirmieji vasaros laiką Pirmojo pasaulinio karo metais įvedė anglai - pristigus kuro ir degalų, buvo nuspręsta geriau panaudoti saulės šviesą. Didžiosios Britanijos pavyzdžiu pasekė apie 50 pasaulio valstybių, tarp jų ir dauguma Europos šalių.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų