Šio vaiko padėtis sujaudino Didžiąją Britaniją ir paskatino įsikišti JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) bei popiežių Pranciškų.
„Jei bus svarbių įrodymų, kurie rodytų, kad turėčiau pakeisti savo sprendimą, aš jį pakeisiu“, – sausakimšoje teismo salėje Londono centre sakė teisėjas Nicholas Francisas (Nikolas Fransisas).
Anksčiau teisėjas nusprendė, kad 11 mėnesių Charlie Gardo (Čarlio Gardo) gyvybę palaikantys aparatai turėtų būti atjungti.
Per teismo posėdį buvo daug emocijų, berniuko tėvai Connie Yates (Koni Jeits) ir Chrisas Gardas (Krisas Gardas) vienu metu buvo išėję iš salės dėl nesutarimo, ką jie yra pasakę per posėdį balandžio mėnesį.
Londono Ormondo Didžiosios gatvės ligoninė, kurioje laikomas Charlie Gardas, praėjusią savaitę paprašė teismo nuspręsti, ką daryti toliau, Vatikanui ir Jungtinėms Valstijoms pasisiūlius padėti.
Anksčiau šią savaitę berniuko tėvai pateikė ligoninei peticiją su daugiau kaip 350 tūkst. parašų, kuria reikalaujama leisti jiems išsivežti jį į Ameriką gydyti. Viena Vatikano ligoninė Romoje taip pat sakė, kad gydymas galbūt įmanomas.
Tačiau Londono ligoninė laikosi savo nuomonės, kad reta Ch.Gardo mitochondrinio susirgimo forma, dėl kurios vis labiau silpsta širdies ir kitų svarbių organų raumenys, yra nepagydoma. Šios ligoninės gydytojai mano, kad Ch.Gardo smegenų pažeidimai yra „sunkūs ir negrįžtami“, ir sakė, kad kūdikis galbūt kenčia, nors tėvai kalba kitaip.
Ormondo Didžiosios gatvės ligoninės teismui pateiktuose įrodymuose sakoma, jog gydytojai gali pasakyti, kad dėl savo genetinės ligos Ch.Gardas „neturi sąmonės“ ir „nieko nesuvokia“.
„Neužtikrinama jo gyvenimo kokybė ir nėra jokios realios kokios nors gyvenimo kokybės perspektyvos“, – nurodė ligoninė.
Tačiau gydytojai sakė, kad būtų „teisinga išstudijuoti“ bet kokią naują informaciją ir kad jie siekia teismo nuomonės.
Su pelėmis išbandytas gydymas
Vaizdo ryšiu iš JAV kalbėjęs gydytojas, kurio pavardės negalima nurodyti dėl teisinių priežasčių, sakė, kad dabar esama klinikinių duomenų, kurių dar nebuvo balandžio mėnesį. Pasak jo, naujas gydymo metodas, kuris buvo veiksmingas pelėms, suteiktų 10 proc. „kliniškai reikšmingos sėkmės“ tikimybę, jei būtų išbandytas su Ch.Gardu.
Šis JAV ekspertas sakė, kad norėtų atvykti į Londoną apžiūrėti kūdikio ir kad, jo nuomone, šią raumenų terapiją „verta išbandyti“.
Prie Aukštojo teismo susirinkę šalininkai buvo su mėlynos širdies atvaizdais ir laikė plakatus su užrašais „Išgelbėkit Charlie Gardą“ ir „Mes turime viltį“.
„Tai – žmogžudystė!“ – skelbė ranka užrašytas šūkis ant vienos moters marškinėlių. Kišenėje ta moteris buvo įsikišusi žaislinę beždžionėlę, panašią į žaislą, su kuriuo buvo nufotografuotas Charlie.
Pirmadienį per preliminarų teismo posėdį kūdikio tėvas kaltino ligoninę melu ir šaukė jai atstovaujančiam advokatui: „Kada pradėsite sakyti tiesą?“
Britų teismai ir Europos Žmogaus Teisių Teismas Strasbūre atmetė Ch.Gardo tėvų apeliacijas, ir jokių kitų teisinių galimybių jie nebeturi. Byla praėjusią savaitę sulaukė tarptautinio dėmesio, nes popiežius išreiškė savo palaikymą kūdikio tėvams ir viltį, kad gydytojai leis jiems „rūpintis savo vaiku iki pabaigos“.
Praėjusią savaitę į debatus įsikišo ir D.Trumpas, kuris tviteryje parašė, kad Jungtinės Valstijos „mielai padėtų“.
Bylos svarstymas Londono aukštajame teisme turi būti pratęstas penktadienį.