Naujienų portalui tv3.lt moteris pasakoja, kad ji nori susigrąžinti savo vaiką.
„Teismas bus sausio gale. Man negrąžina mano sūnaus, vaikas dabar yra vaikų globos namuose. Vaikas prašosi pas mamą, vaikas nori namo, man per telefoną sako, jog pasakyčiau darbuotojoms, kad jis nori namo. Rašiau ir prašymus, ir prašiau, kad vaikas iki teismo pabūtų pas mane, bet neleidžia.
Grasina atimti ir mano dukrą per teismą, dukrytė turi negalią, o mane įskundė socialinių pašalpų centras. Jis surašė įvairius raštus vaiko teisėms, švietimo skyriui, sako, kad vaikų neleidžiu pasivaikščioti, neleidžiu į mokyklą, va, tokias nesąmones, nors galima patikrinti lankomumą mokykloje, kad aš vedžiau ją ten“, – pasakoja moteris.
Ji pridūrė, kad sūnus gyvena vaikų globos namuose, nes tėvas, kuriam buvo suteikta globa, sūnų sumušo.
„Ir vaikui aiškina, kad jam negalima pas mamą, vaikas verkia, jam didelė trauma. O vaikų tėvas yra alkoholikas, smurtautojas, vaiką primušė. Atvažiuoja tėvo draugė, vaikas turi už sienos girdėti sekso garsus, neleidžia vaikui užmigti.
Tai vaikas pabarškino į sieną, paprašė, kad jie liautųsi. Į vaiko kambarį įeina tėvas, kumščiu trenkė vaikui per galvą, į pilvą, į kojas. Vaikas spardomas, daužomas, iš jo tyčiojamasi. Čia viską vaikas pasakojo, šaukėsi pagalbos. Ir tada parašiau pareiškimą“, – teigia pašnekovė.
Vaiko teisės: su šeima jau kurį laiką buvo bendrauta
Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk teigia, kad gavę informacijos apie galimą vaiko teisių pažeidimą, vaiko teisių gynėjai vyksta į šeimą, vertina aplinkybes, bendrauja su vaiku, išklauso jo nuomonę, o esant būtinybei – perkelia vaiką į saugią aplinką, atlieka vaiko situacijos vertinimą.
„Vaiko perkėlimas į saugią aplinką taikomas tik kaip kraštutinė priemonė, kai jau būna išnaudotos visos kitos galimybės. Netinkamas elgesys su vaiku, nesirūpinimas jo poreikiais nėra suderinami su geriausiais vaiko interesais, o vaiko apgyvendinimas saugioje aplinkoje padeda apsaugoti jį nuo pakartotinio smurto, pasikartojančių trauminių išgyvenimų arba kitų neigiamų patirčių“, – tvirtina R. Kruk.
Vaiko teisių atstovė teigia, kad minimu atveju, jau kurį laiką vaiko teisių gynėjai su šeima bendravo, o socialiniai partneriai rūpinosi, kad šeimai būtų taikoma atvejo vadyba bei siūloma ir teikiama kompleksinė pagalba.
„Atsižvelgiant į susiklosčiusias aplinkybes šeimoje, šiuo metu yra priimtas sprendimas užtikrinti vaikui saugumą ir pasirūpinti jo gerove laikinai jį apgyvendinus saugioje aplinkoje bei yra kreiptasi į teismą dėl leidimo paimti vaiką iš jo abiejų atstovų ir nustatyti vaikui laikinąją globą. Tad šiuo metu vaikas yra saugus bei jam yra teikiama visa reikalinga pagalba“, – pabrėžia R. Kruk.
Policija: pareikšti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo
Alytaus apskrities policijos atstovė Kristina Janulevičienė nurodė, kad toks moters pareiškimas dėl smurtavimo prieš vaiką buvo gautas.
„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje (LR BK 140 str. 3 d.).
Gruodžio 12 d. gautas moters (gim. 1973 m.) pareiškimas, kad gruodžio 11 d. apie 23 val. namuose buvo smurtaujama prieš nepilnametį sūnų (gim. 2010 m.). Vyrui (gim. 1973 m.) dėl fizinio skausmo sukėlimo pareikšti įtarimai“, – pridūrė K. Janulevičienė.