Vyriausybė dar nepatenkino Seimo kanceliarijos prašymo ir neįtraukė parlamento viešbučio į saugotinų objektų sąrašą. Tačiau jau kitą savaitę čia gyvenančius Seimo narius sergės Vilniaus apsaugos policija. Jai už paslaugas kol kas bus mokama iš pinigų, likusių „Ekskomisarų biurui“ atsisakius saugoti Seimo viešbutį. Bet šių lėšų užteks tik keliems mėnesiams, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Seimo kanceliarija su Vilniaus apsaugos policija pasirašė viešųjų pirkimų sutartį. Kol Vyriausybė įteisins Seimo viešbučio apsaugą, kanceliarija šiam viešosios policijos padaliniui mokės iš savo lėšų.
Seimo viešbutyje gyvenančių parlamentarų ir jų turto apsauga mokesčių mokėtojams kiekvieną mėnesį atsieina apie 18 tūkst. litų.
„Ekskomisarų biuras“ prieš porą mėnesių pranešė Seimo kanceliarijai, kad nutraukia sutartį ir nuo birželio 26-osios nebesaugos viešbučio. Pasak Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento direktoriaus Antano Dimaičio, „Ekskomisarų biuras“ norėjo gauti didesnį užmokestį, todėl ir nutraukė sutartį. "Kaip suprantu, jų netenkino kaina, kurią mokėjome už apsaugą. Nors sutartis dar būtų galiojusi iki metų pabaigos", - kalbėjo A.Dimaitis, rašoma „Lietuvos žiniose“.
Tačiau Ekskomisarų biuras neigia, jog sutartį su Seimo kanceliarija nutraukė dėl pinigų. "Pirmą kartą girdžiu tokią versiją. Mes neprašėme už apsaugą mokėti daugiau, nei nurodyta sutartyje", - dienraščiui tvirtino įmonės viceprezidentas Alius Sadeckas. Pasak jo, pagrindinė priežastis, kodėl biuras nusprendė nebesaugoti Seimo viešbučio, buvo politikų kišimasis į šiuos reikalus. "Mus išvargino sutartį pažeidžiančios politinės spekuliacijos ir politikų komentarai šia tema", - sakė A.Sadeckas. Dėl esą pažeistų sutarties sąlygų Ekskomisarų biuras svarsto galimybę paduoti Seimo kanceliariją į teismą.
Šiuo metu Seimo viešbutis beveik pilnas, jame laisvi tik du butai. Kituose 70 apsistoję parlamentarai. Jie ne kartą skundėsi, jog Seimo viešbutyje jaučiasi nesaugiai. Tautos išrinktiesiems nepatinka, kad viešbučio kieme automobilius stato ir per kiemą bando gatvę kirsti kas tik netingi. "Bandėme drausminti tokius prašalaičius", - užsiminė A.Dimaitis.
Kelis kartus nuo chuliganų nukentėjo viešbutyje apsistojusių politikų automobiliai. Laisvai į viešbučio kiemą patenkantys pašaliniai žmonės ne kartą buvo apgadinę ir subraižę tautos išrinktųjų mašinas. Pasitaikė ir vagysčių. Po tokių išpuolių Seimo nariai pareikalavo, kad kanceliarija imtųsi papildomų apsaugos priemonių ir prie įėjimų į viešbutį pastatytų specialius užtvarus. "Pastaruoju metu jokių didesnių nusiskundimų neteko girdėti", - pridūrė A.Dimaitis.