• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo valdyba penktadienį atšaukė ankstesnį savo sprendimą, kuriuo buvo nustatytos kvotos žurnalistams dirbti parlamento rūmuose.

REKLAMA
REKLAMA

Šis sprendimas įsigalios, kai valdybos nutarimą pasirašys Seimo pirmininkas.

Gruodį Seimo valdyba pakeitė Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo tvarką. Joje numatyta, kad darbui Seime kiekvienas viešosios informacijos rengėjas savo nuožiūra akredituoti gali po 3 reporterius, operatorius, fotografus.

REKLAMA

„Kai buvo priimtas pirmas sprendimas, buvome gavę ne visai tikslią informaciją, kurią pateikė kancleris (Seimo kancleris Gintautas Vilkelis - BNS). Reikia pripažinti, kad tikrai buvo padarytos klaidos, kad tas klaidas reikia taisyti ir pirmiausia reikia taisyti klaidas dėl nustatytų kvotų“, - penktadienį žurnalistams sakė pirmoji Seimo pirmininko pavaduotoja konservatorė Irena Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo valdybos nariai penktadienį žurnalistams sakė išsiaiškinę, kad anksčiau Seimo kancleris G.Vilkelis jiems buvo pateikęs melagingą informaciją, jog esą kvotas žurnalistams yra įvedusios ir Prezidentūra, ir Vyriausybė.

Tačiau kiti įvesti žurnalistų darbo suvaržymai lieka. Kaip penktadienį pranešė I.Degutienė, parlamento kancleris įpareigotas per dešimt dienų sudaryti darbo grupę, kuri parengtų naują žiniasklaidos atstovų darbo tvarką. Į šią darbo grupę turi būti pakviesti ir žurnalistų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gruodį Seimo valdybai keičiant vidaus taisykles su žiniasklaidos atstovais nesitarta, jie nebuvo informuoti apie pakeitimus.

Nauja tvarka turi būti pateikta per mėnesį. „Kad vieni kitiems netrukdytume ir kad visuomenė būtų informuojama apie Seimo darbą“, - sakė I.Degutienė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad ateityje valdyba nutarė nebesivelti „į tokius techninius klausimus“.

„Valdyboje dirba politikai, o čia (žurnalistų darbo tvarka - BNS) organizaciniai klausimai, kur iš tikrųjų yra ne mūsų problema, o kanceliarijos problema. Kanceliarija turi tokius klausimus spręsti. Tikrai ne valdybos nariams tokius dalykus reikia spręsti, - pareiškė parlamento vicepirmininkė. - Pasijutome atlikę ne visai savo darbą, blogai jį atlikę. Reikia pripažinti, kad buvo padarytos klaidos ir reikia jas kuo greičiau ištaisyti.“

REKLAMA

Pagal gruodį Seimo vadovybės patvirtintas taisykles, taip pat yra nustatytos vietos, kur žurnalistai gali kalbinti parlamentarus. Nenurodytose vietose kalbinti, filmuoti ir fotografuoti bus galima tik gavus Seimo nario sutikimą.

Taip pat užkirstas kelias žurnalistams patekti į Seimą per parlamentarus. Parlamentaras turi teisę išrašyti vienos dienos leidimą, tačiau tokį leidimą turintis žurnalistas savo darbo dirbti negalės. Numatyta, kad filmavimo, fotografavimo įrangą į Seimo rūmus turi teisę įsinešti akredituoti arba vienos dienos leidimą gavę žurnalistai. Numatyta, kad kiti lankytojai gali įsinešti tik asmeninėms reikmėms naudoti skirtą įrangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatyta, kad žurnalistai, kurie nesilaiko Visuomenės informavimo įstatymo, Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso, akreditavimo tvarkos, Seimo rūmų vidaus tvarkos reglamento, Seimo kanceliarijos leidimų sistemos funkcionavimo tvarkos, gali būti įspėti, jų akreditacija gali būti mėnesiui sustabdyta, nutraukta metams, vienos dienos leidimas atšauktas, pusei metų arba metams apribotas jo išdavimas.

REKLAMA

Lapkričio viduryje darbą pradėjusio naujos kadencijos Seimo valdyba nutarė patvirtinti patalpų, į kurias draudžiama įsinešti filmavimo kameras, fotoaparatus, garso įrašymo techniką, rengti interviu, filmuoti, fotografuoti, sąrašą. Valdyba taip pat pavedė Seimo kanceliarijai pažymėti nustatytas patalpas specialiuoju ženklu.

Pasak daugelio žiniasklaidos priemonių atstovų, tokios nuostatos trukdo žurnalistams atlikti savo darbą ir prieštarauja Konstitucijai bei įstatymams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų