Jei Seimo rinkimai Lietuvoje vyktų artimiausią savaitgalį, ryškaus nugalėtojo juose nebūtų, o dėl didžiausio vietų parlamente skaičiaus kovotų valdantieji socialdemokratai ir opozicinė Darbo partija.
Pagal BNS užsakymu RAIT atliktą apklausą, socialdemokratus palaikytų 10 proc. rinkėjų. Socialdemokratų populiarumas palyginus su praėjusių metų lapkričiu išaugo 1,1 procentinio punkto. Nedaug nuo jų atsiliktų opozicinė Darbo partija, už kurią balsuotų 9,4 rinkėjų (lapkritį - 9,3 proc.).
Smuko dešiniosios opozicinės Tėvynės sąjungos populiarumas - šiuo metu jai prioritetą teiktų - 7,7 proc. žmonių, tuo tarpu 2007-ųjų lapkritį konservatorius palaikė 10,2 proc. respondentų.
Rinkimuose 5 proc. patekimo į Seimą barjerą taip pat įveiktų „Tvarka ir teisingumas“, už kurią savo balsą atiduotų 5 proc. rinkėjų (2007-ųjų lapkritį - 4,2 proc.).
Tačiau analitikai prognozuoja, kad populiarumo gali susilaukti ir naujos politinės jėgos. Ambicingų planų turi nuo socialdemokratų atskilusios A. Paleckio kuriamas „Frontas“, šiuo metu buriantis bendraminčius ir ketinantis dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
Socialdemokratus dažniau remia vyresnio amžiaus (65-74 metų) respondentai. Darbo partiją renkasi jaunimas (18-24 metų), mažiausią perkamąją galią turintys apklaustieji ir kaimo vietovių gyventojai.
Už konservatorius dažniau balsuotų 65-74 metų respondentai ir aukštąjį išsilavinimą įgiję rinkėjai.
Kitos partijos neįveiktų 5 proc. barjero ir parlamentą pagal proporcinę rinkimų sistemą nepatektų.
Naujosios sąjungos palaikymas siektų 4,2 proc., liberalcentristai ir valstiečiai liaudininkai surinktų po 2,9 proc., kone tiek pat surinktų ir krikščionys demokratai - 2,8 proc.
Partija „Jaunoji Lietuva surinktų - 1,2 proc. Pensininkų ir Centro partijos - po 1,1 proc., Lenkų rinkimų akcija - 1 proc., Rusų sąjunga - 0,7 proc. balsų.
Bene liūdniausias likimas lauktų dviejų šiuo metu parlamentinių partijų - Liberalų sąjūdį palaikytų 0,3 proc. rinkėjų, o pilietinės demokratijos partiją - 0,1 proc.
Apklausa rodo, kad rinkimai domina tik nedaugelį Lietuvos gyventojų - net 24,5 proc. respondentų teigė Seimo rinkimuose išvis nebalsuosią, o 25 proc. nėra apsisprendę, kas vertas dirbti Seime.
Reprezentatyvi anketinė apklausa atlikta sausio 17-23 dienomis. Tyrimo metu apklausti 1019 respondentų.
Eiliniai Seimo rinkimai vyks šiemet spalį. Pagal proporcinę rinkimų sistemą vienoje visą Lietuvos teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrenkama 70 parlamentarų, likę renkami 71-oje daugiamandatėje apygardoje - jose balsuojama ne už partijų pateiktą sąrašą, bet už konkrečius asmenis.
Iš viso Seime yra 141 vieta.