• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo plenarinius posėdžius į atostogas iškeitusiam darbiečiui Kęstučiui Daukšiui parlamento etikos sargai pagrūmojo pirštu ir liepė daugiau taip nesielgti. Posėdyje taip pat pasigirdo klausimų, ar prasižengėlis ketina atsisakyti atlyginimo už Sicilijoje praleistas darbo dienas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai gailiuosi, kad tokią karštą vasaros dieną čia turėjote dėl manęs susirinkti. Atsiprašau tų rinkėjų, kurie supyko, kad išvažiavau, kad buvau atostogauti savaitę Sicilijoje“, - Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje trečiadienį kalbėjo K.Daukšys.

REKLAMA

Darbietis sulaukė kolegų klausimų, ar į kelionę vyko už savo pinigus, bei, ar ketina atsisakyti atlyginimo už savaitę, kai ne dirbo, o atostogavo.

„Taip, aš visada važiuoju už savo pinigus. (...) (Dėl atlyginimo atsisakymo - BNS) jokių problemų, tik pasakykite, kaip tai padaryti“, - sakė K.Daukšys.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Etikos ir procedūrų komisija pati nerekomendavo atsisakyti atlyginimo, nes nėra tikslios formos, kaip tai padaryti. Dėl šios priežasties etikos sargai atmetė konservatoriaus Antano Matulo siūlymą į komisijos sprendimą įrašyti rekomendaciją atsisakyti atlyginimo už savaitę, kai K.Daukšys atostogavo ir nedalyvavo Seimo darbe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaida atskleidė, kad gegužės 16 dieną parlamentaras savaitei išskrido pailsėti į Siciliją, o 20 ir 22 dienomis nepasirodė Seimo plenariniuose posėdžiuose - vadinasi, praleido 4 plenarinius posėdžius, nes antradieniais ir ketvirtadieniais parlamente vyksta po du posėdžius.

REKLAMA

Pagal Seimo statutą, parlamentaras privalo dalyvauti Seimo posėdžiuose, o jeigu to padaryti negali, tuomet iš anksto informuoja Seimo valdybą.

Nedalyvavimo Seimo posėdyje svarbiomis pateisinamomis priežastimis laikomas seimūno laikinas nedarbingumas, komandiruotė, atostogos vaikui prižiūrėti ar kitos svarbios aplinkybės, taip pat nedalyvavimas posėdžiuose Seimo valdybos pritarimu. Jei Seimo narys nepraneša, kad posėdyje nedalyvaus, arba nenurodo nedalyvavimo priežasčių, laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų