„2015 metais Lietuva įsipareigojo priimti beveik 1100 pabėgėlių ir taip padėti Graikijai, Italijai bei kitoms šalims, kurioms tuo metu labai reikėjo solidarumo. Deja, bet per šiuo metus mes sugebėjome priimti tik pusę įsipareigoto skaičiaus“, – savo „Facebook“ paskyroje paskelbė parlamento vadovė.
Anot jos, dabar Lietuvoje jau yra daugiau kaip 1000 „Lukašenkos režimo parūpintų pabėgėlių“.
„Tai yra tiek, kiek buvome įsipareigoję priimti. Bet tuomet kai kurie politikai net rinkimų kampanijas darė žadėdami, kad Lietuvoje pabėgėlių nebus. Praėjo vos 6 metai ir mes, iš šalies, kuri apsimetė nematanti problemos ir negalinti padėti kitoms ES šalims, šiandien patys tampame pagalbos prašytojais“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Todėl labai gerai verta pasverti, kokią įtaką mūsų šiandienos sprendimai turės ateities įvykiams. Kokios šiandieninės baimės dėl bendrų ES iniciatyvų ar konvencijų mums gali tapti našta po metų – kitų. Kieno tada pagalbos prašysime? Tų, nuo kurių nusisukame šiandien?“ – tvirtino ji.
Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 1232 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra beveik penkiolika kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus, kai buvo sulaikytas 81 toks užsienietis.
Dėl smarkiai išaugusio migrantų iš Baltarusijos srauto Vyriausybė penktadienį valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją.
Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.