• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė skiria nepakankamą dėmesį švietimui, o sprendžiant iš kitų metų valstybės biudžeto, švietimas valdantiesiems nėra prioritetinė sritis.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo įsitikinę Darbo, Socialdemokratų, Krikščionių partijų frakcijos, Tvarkos ir teisingumo frakcija bei Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai.

REKLAMA

„Ne kartą iš Vyriausybės girdėjome, kad reikia atsisukti į žmogų. Visi puikiai supranta, kad švietimas yra ta sritis, kur reikia dėti didžiausius akcentus, nes tik išsilavinęs žmogus ateityje gali susikurti sau normalias gyvenimo sąlygas ir tapti pilnaverčiu visuomenės nariu. Tačiau išanalizavę finansavimą, numatytą švietimo sistemai 2011 m. valstybės biudžete, mes pamatėme, kad švietimas šiai Vyriausybei nėra prioritetas, o švietimo finansavimas sumažėjo net 408 mln. litų“, – sakė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas pripažino, kad švietimo sistemos finansavimo sumažėjimas gali būti susijęs su moksleivių skaičiaus mažėjimu, bet jis įsitikinęs, kad švietimo sistema negali būti palikta užribyje.

„Naujausių tyrimų rezultatai rodo, kad mūsų penkiolikmečiai vis labiau atsilieka nuo vaikų kaimyninėse šalyse, todėl švietimo finansavimas turi išlikti stabilus ir užtikrintas. Taip pat mes įsitikinę, kad mokinio krepšelio sistema yra atgyvenusi, todėl ją reikia keisti. Atsisakyti švietimo sistemos „krepšelizacijos“ opozicinės partijos įsipareigojo ir alternatyvios Vyriausybės programoje“, – kalbėjo V. Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne mažiau svarbi problema, anot V. Gapšio, yra nepakankamas dėmesys ikimokykliniam ugdymui.

„Ikimokykliniai krepšeliai gali sutrikdyti ir pačios sistemos, ir savivaldos veiklą. Savivaldybėse surinktą gyventojų pajamų mokestį perskirsto ministerija ir grąžina savivaldybėms pagal krepšelių skaičių. Tai reiškia, kad savivaldybės netenka lėšų, iš kurių galėjo finansuoti ir auklėtojų padėjėjų išlaikymą, ir kitas būtinas išlaidas. Natūralu, kad savivaldybių biudžetuose susidarys skylės. Nors bus sumokėti atlyginimai auklėtojams, bet išliks skolos už komunalines paslaugas, neatsiskaitymai su auklėtojų padėjėjais ir kitu aptarnaujančiu personalu. Todėl mes manome, kad šie sprendimai yra neteisingi ir juos būtina taisyti“, – teigė Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų