• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nariai susimažino priedus, bet pasikėlė algas

Seimas priėmė Seimo statuto pataisas, kuriomis sumažintos išmokos už išlaidas parlamentiniam darbui. Tačiau parlamentarai savęs nenusiskriaudė ir pasikėlė atlyginimus. Po tokių rokiruočių seimūnų pajamos tebeliks panašios – iš viso „į rankas“, kartu su išlaidomis parlamentinei veiklai (už jas bus privaloma atsiskaityti), kiekvienas jų gaus 12 tūkstančių litų.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol Seimo narių atlyginimas buvo 4,6 tūkstančių litų, iš jų „į rankas“ -  3,5 tūkstančio. Išmokos už išlaidas parlamentinei veiklai sudarydavo dar apie 8,5 tūkstančio litų. Šiandien seimūnai nutarė, kad nuo kitos kadencijos Seimo nariai gaus apie 11 tūkstančių litų atlyginimą. Atskaičius mokesčius liks apie 8,5 tūkstančio. Prie šios solidžios sumos prisidės ir sumažėjusi išmoka už išlaidas parlamentinei veiklai - 3,8 tūkstančio litų.

REKLAMA

Už tokius pokyčius balsavo 90 parlamentarų, vienas – prieš, 2 susilaikė. Pagal naujai priimtas Seimo statuto pataisas išlaidos parlamentinei veiklai sumažintos nuo 3,4 iki 1,7 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU. Šiuo metu tai yra 2236 litai), t. y. nuo 7602 iki 3801 lito.

Parlamentarai pritarė ir naujovei – už lėšas, kurios skiriamos parlamentinei veiklai, reikės atsiskaityti. Iki šiol Seimo nariams skiriama suma darbo išlaidoms iš viso siekė 3,4 VMDU. Pinigai būdavo mokami iš Seimo biudžeto, tačiau nuo jų nebūdavo nuskaičiuojami nei socialinio draudimo, nei gyventojų pajamų mokesčiai. Be to, parlamentarai iki šiol neprivalėjo atsiskaityti, kam išleido šiuos pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo nariai taip pat panaikino išmokas už išlaidas telefonams, kurios siekė po 0,1 VMDU pokalbiams telefonu, ir dar 0,3 VMDU už išlaidas telefonui biure. Seimas pritarė, kad tarnybinio telefono išlaidos būtų kompensuojamos tik Seimo vadovams, taip pat Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų pirmininkams bei jų pavaduotojams, opozicijos lyderiui, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams - po 0,4 VMDU.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitų komitetų ir komisijų pirmininkams, jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams išlaidoms telefonui bus skiriama 0,2 VMDU dydžio suma.

Seime būta siūlymo išmokas už išlaidas parlamentinei veiklai naikinti iš viso, jų sąskaita pakeliant atlyginimus, tačiau nustatyta, kad tokia tvarka prieštarautų Konstitucijai.

REKLAMA

Konstitucijoje įtvirtinta Seimo nario parlamentinės veiklos garantija, kad parlamentarų išlaidos, susijusios su jo parlamentine veikla, atlyginamos iš valstybės biudžeto.

Ketvirtadienį parlamentarai taip pat sumažino Seimo pirmininko reprezentacinį fondą - nuo 6 iki 3 VMDU per mėnesį.

Iki šiol parlamentarams skiriama suma darbo išlaidoms iš viso siekė 3,4 VMDU. Šie pinigai mokėti iš Seimo biudžeto, bet nuo jų nebūdavo nuskaičiuojami nei socialinio draudimo, nei gyventojų pajamų mokesčiai. Be to, parlamentarai iki šiol neprivalėjo atsiskaityti, kam išleido šiuos pinigus.

REKLAMA

Seime ketvirtadienį priimtas ir Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimas, kuriuo padidinti Seimo narių pareiginės algos koeficientai. Už šią pataisą balso 72 parlamentarai, prieš buvo trys, 3 susilaikė.

Paprasto Seimo nario pareiginis koeficientas padidintas nuo 8,5 iki 22,8, komiteto pirmininko - nuo 12,2 iki 25,5, Seimo pirmininko pavaduotojo - nuo 13 iki 26,3, Seimo pirmininko - nuo 17 iki 30,3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu paprasto parlamentaro atlyginimas siekia 4655 litus neatskaičius mokesčių, po reformos jis turėtų būti 11 172 litai neatskaičius mokesčių.

Alga skaičiuojama koeficientą dauginant iš 490 litų (bazinio pareiginės algos dydžio).

Taip pat ketvirtadienį priimta pataisa, kuria Kovo 11-osios Akto signataro renta atsieta nuo Seimo nario atlyginimo. Už tai balsavo 74 parlamentarai, prieš - 2, susilaikė 4.

REKLAMA

Pataisomis Kovo 11-osios Akto signataro renta prilyginta 1,5 VMDU (arba 3354 litai). Iki šiol signataro renta siekė 50 proc. Seimo nario algos ir sudarė 2327 litus.

Pagal Seimo statutą parlamentarų atlyginimo teisinio reglamentavimo pakeitimai įsigalioja nuo kitos kadencijos.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų