• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto iniciatyva vykusiame bendrame minėto, Žmogaus teisių ir Ekonomikos komitetų posėdyje buvo svarstomos Seimo kontrolieriaus 2007 m. sausio 9 d. pažymoje išdėstytos problemos, susijusios su alkoholinių gėrimų vartojimu bei jų pasiūla.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat buvo svarstomas Nacionalinės sveikatos tarybos sausio 2007 m. sausio 30 d. nutarimas "Dėl valstybinės alkoholio kontrolės programos įgyvendinimo".

REKLAMA

Be komitetų atstovų posėdyje dalyvavo Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, Sveikatos apsaugos, Ūkio, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Prezidento kanceliarijos, Nacionalinės sveikatos tarybos, Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos, Valstybinės vartotojų teisių tarnybos, Lietuvių katalikų mokslo akademijos, blaivybės fondo, savivaldybių, aludarių ir kitų asociacijų bei organizacijų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Posėdyje buvo pateikta daug siūlymų. Posėdyje dalyvaujantys asmenys vieningai sutarė, kad didėjantis alkoholio suvartojimas tampa vis didesne šalies problema.Būtina imtis radikalesnių kompleksinių priemonių, siekiant sumažinti alkoholio vartojimą Lietuvoje. Daugelio posėdžio dalyvių nuomone, alkoholio prekybą, gamybą, vartojimą bei reklamą kontroliuojančios valstybinės institucijos dirba nepakankamai efektyviai. Taip pat buvo sutarta, jog bendri komitetų posėdžiai dėl šios itin visuomenei svarbios problemos yra labai naudingi, kadangi padeda suderinti skirtingas Ekonomikos, Žmogaus teisių ir Sveikatos reikalų komitetų narių pozicijas.

Sprendimas dėl posėdyje išsakytų problemų nebuvo priimtas. Sprendimo projektą patobulinti, atsižvelgiant į išsakytus pasiūlymus, pavesta komitetų pirmininkams Antanui Matului, Birutei Vėsaitei ir Arminui Lydekai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų