Komiteto pirmininko Mindaugo Lingės teigimu, jomis tikimasi dar labiau sustiprinti atsakingo lošimo reikalavimus.
Vyriausybės inicijuojamais pakeitimais siekiama didinti probleminių lošėjų apsaugą, sektoriaus skaidrumą.
Vyriausybė siūlo, kad lošimo namuose (kazino), automatų, bingo salonuose, totalizatoriaus punktuose būtų kvalifikuotas darbuotojas, kuris kilus įtarimui dėl lošėjo neatsakingumo pasiūlytų jam nutraukti lošimą arba pats galėtų jį stabdyti bent 48 val.
Lošimų bendroves siekiama įpareigoti įdiegti nuotolinio lošimo platformą, kurioje ne tik būtų talpinama vieninga informacija apie lošėją ir jo operacijas, bet ir leistų Lošimų priežiūros tarnybai bet kuriuo metu prisijungti prie platformos ir patikrinti duomenis.
Už lošėjų apsaugos, atsakingo lošimo, leidžiamos reklamos ir kitų reikalavimų nesilaikymą siūloma skirti 3-5 proc., o už pakartotinį pažeidimą – 8-10 proc. įmonių bendrų metinių pajamų baudas. Dabar numatytos baudos už pirmą kartą padarytą pažeidimą yra 6-25 tūkst. eurų, už pakartotinai – dukart didesnės.
Grupė įvairioms frakcijoms priklausančių Seimo narių siūlo visus – nuotolinius ir antžeminius lošimus leisti asmenims nuo 21-erių metų, keisti lošimų mokesčio apskaičiavimo tvarką – mokestį skaičiuoti nuo lošėjų statomų sumų.
BFK narys siūlo Andrius Palionis siūlo bingo, totalizatorių, lažybų, lošimų B kategorijos automatais, loterijų ir lošimų mokesčio bazę mažinti dviem punktais – iki 18 proc. (dabar yra 20 proc.)
Organizuojant lošimus A kategorijos lošimo automatais, rulete, kortų arba kauliukų stalais, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 20 proc. mokesčio tarifas, o 22 proc. tarifas – organizuojant nuotolinius lošimus.
Tuo metu finansų ministrė Gintarė Skaistė siūlo organizuojant lošimus automatais, stalo lošimus, bingą, totalizatorių, lažybas ir nuotolinius lošimus, taikyti dviem punktais didesnį – 22 proc. mokesčio tarifą, skaičiuojamą nuo lošimų organizatorių bendrųjų pajamų.
Pasak jos, tarifo padidinimas nuo lošimų organizatorių bendrųjų pajamų, leistų surinkti apie 4,4 mln. eurų daugiau pajamų. Anksčiau BNS ministrė yra sakiusi, kad šias lėšas nukreipus socialinės lošimų prevencijos reklamos sklaidai, padėtų sušvelninti poveikį potencialiam žiniasklaidos pajamų sumažėjimui, jei būtų priimtas šiuo metu Seime taip pat svarstomas lošimų reklamos draudimas.
Dėl jo, kaip BNS sakė M. Lingė, BFK apsispręs po savaitės.
Finansų ministerijos duomenimis, užpernai lošimų organizatoriai į valstybės biudžetą sumokėjo 31,8 mln. eurų, o pernai – 43,7 mln. eurų lošimų mokesčio.