Seimo kanceliarijos darbuotojai parlamento vadovybės prašo neparduoti Seimo kanceliarijai priklausančių poilsio namų Palangoje ir Švenčionių rajone.
Šį prašymą trijų Seime įsikūrusių profesinių sąjungų atstovai antradienį išdėstė parlamento pirmininkui Arūnui Valinskui ir jo pavaduotojai Virginijai Baltraitienei.
„Darbdavio rūpinimasis dirbančiųjų socialiniais klausimais ir kai jie patys užsimoka už suteikiamas paslaugas, nėra jokios privilegijos“, - rašoma bendrame kreipimesi į Seimo vadovybę.
Anot profsąjungų, galimybę Seimo kanceliarijos darbuotojams ilsėtis Palangoje ir Švenčionių rajone „reikėtų vertinti, kaip Seimo kanceliarijos dirbančiųjų skatinimo ir pagalbos, geresnių darbo, poilsio sąlygų sudarymo priemonę abipusiai naudingais pagrindais“.
Seimo kanceliarijos paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Valentino Mačiulio duomenimis, pernai parlamento poilsio namais pasinaudojo apie 300 kanceliarijos darbuotojų.
„Galų gale atsisakymas poilsiaviečių pažeistų Seimo kanceliarijos dirbančiųjų teisėtus lūkesčius, nes kai kurie jau yra suplanavę jose savo poilsį“, - rašoma kreipimesi.
Profesinių sąjungų teigimu, siūlymai parduoti poilsines yra „populistiniai, neapgalvoti ir prieštaraujantys ne tik Seimo kanceliarijos dirbančiųjų, bet ir pačių Seimo narių interesams“.
V.Mačiulis antradienį žurnalistams sakė, kad profesinės sąjungos siūlo svarstyti variantus, kaip išlaikyti poilsines. Anot jo, galima steigti viešąją įstaigą, kuri rūpintųsi vasarnamių išlaikymu.
„Galima kažkiek pakelti kainas. Tos poilsinės beveik išsilaiko“, - tvirtino jis.
Seimo kanceliarijos duomenimis, abu poilsio namai kasmet patiria maždaug po 30 tūkst. litų.
„Darbdavys turi būti suinteresuotas savo žmonėmis. Jeigu politikams poilsinių nereikia, jie gali sau leisti važiuoti kur nors, o darbuotojams, jeigu gauna 2000 litų į rankas, tai (Seimo poilsinės - BNS) galimybė leisti sau pailsėti“, - sakė vienos iš profesinių sąjungų lyderis.
Seimo profsąjungos taip pat nepritaria politikų užmojams atsisakyti relaksacijos centro Seimo viešbutyje, masažo kabineto ir kirpyklos parlamento rūmuose.
„Masažo kabinetas atsirado profsąjungų dėka. Pabandykite Vilniuje rasti kabinetą, kur po darbo ar prieš darbą būtų galima atlikti masažą, - kalbėjo V.Mačiulis. - Sako, kad Seime yra masažo kabinetas, trūksta tik purvo vonių. Išpūstas burbulas. Ten tik paprastas staliukas ir viskas.“
Seimo vicepirmininkė V.Baltraitienė, kuruojanti kanceliarijos darbą, antradienį žurnalistams sakė tikrai nesiūlysianti valdybai atšaukti savo sprendimo. Ji tik mano, kad nereikia skubinti poilsio namų perdavimo Valstybės turto fondui.
Politikė abejojo, ar verta steigti specialią viešąją įstaigą, kuri rūpintųsi vasarnamių išlaikymu. „Manau, ji tikrai neišsilaikys, nes ir dabar neišsilaiko už tas paslaugas. Tačiau tegu pateikia skaičiavimus, paanalizuosime“, - teigė V.Baltraitienė.
Ji atkreipė dėmesį, kad neskubėti parduoti poilsio namų verčia ir objektyvios priežastys. Dabar esą kritusi nekilnojamojo turto kaina.
Kalbėdama apie kitas paslaugas Seime V.Baltraitienė sutiko, kad rūpintis darbuotojais reikia, tačiau, anot jos, parlamento kanceliarijos darbuotojai už gaunamas paslaugas turi mokėti rinkos kainą.
„Kalbant apie Relaksacijos centrą, kainos neatitinka jokios kritikos. Vien šio centro darbuotojų atlyginimams, su mokesčiais „Sodrai“, per metus išleidžiama apie 100 tūkst. litų“, - teigė ji.
Tuo metu teikiamų paslaugų kainos - itin mažos. Pavyzdžiui, valanda naudotis baseinu ir treniruokliais kainuoja 10 litų, pusvalandis soliariumu - 5 litus.
Praėjusią savaitę Seimo valdyba nusprendė parduoti abu parlamento kanceliarijai priklausančius poilsio namus, nes teikti poilsio paslaugas esą ne Seimo funkcija.
Kaip skelbta spaudoje, pagal kanceliarijos patvirtinus įkainius, Seimo darbuotojams dvivietis kambarys be didelių patogumų poilsiavietėje ant Siaurio ežero kranto Švenčionių rajone vienai parai kainuoja nuo 29 iki 40 litų, o tas pats kambarys visai savaitei - nuo 129 iki 142 litų. Tuo metu už kambarį su visais patogumais - atitinkamai 70 ir 453 litus.
Sumanę 10 dienų pailsėti Palangoje esančioje Seimo poilsiavietėje „Viešnagė“ parlamentarai turėtų sumokėti nuo 403 (dvivietis kambarys) iki 958 litų (trijų aukštų numeris liuksas su židiniu). „Viešnagėje“ galioja tokia pat tvarka kaip ir parlamento poilsiavietėje prie Siaurio ežero. Jei kambarių neužima Seimo nariai ar kanceliarijos valdininkai, Palangoje apsistojantys žemesnio rango pareigūnai ar kiti gyventojai už tą pačią pastogę turi mokėti keliasdešimt litų daugiau. Keliais litais skiriasi net patalynės, kurią galima išsinuomoti, kaina.
Poilsiavietėje prie Siaurio ežero esančią sauną Seimo narys valandai gali išsinuomoti už 20 litų.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.