Šią rezoliuciją penktadienį registravo „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis kartu su frakcijos kolegomis.
Dokumentu siūloma Vyriausybei, bendradarbiaujant su Valstybės kontrole ar kitomis institucijomis, atlikti išsamų projekto vertinimą. Jo metu, kaip teigia iniciatoriai, būtų analizuojamas projekto finansinis pagrįstumas, galimų kaštų augimo scenarijai, įvertintos galimos pasekmės ir rizikos, susijusios su sutarčių keitimu ar nutraukimu.
Taip pat dokumentu siūloma apsvarstyti galimybę suburti darbo grupę, kuri įvertintų visų stambių infrastruktūros projektų pagrįstumą, kaštus bei suderinamumą su valstybės saugumo klausimais.
„Išaugusios rizikos reikalauja nedelsiant persvarstyti didelio masto investicinius projektus, kurių įgyvendinimas šiuo metu gali kelti papildomą finansinę naštą“, – rašoma rezoliucijoje.
Iniciatoriai tikisi, kad taip bus užtikrintas didesnis Nacionalinio stadiono projekto eigos skaidrumas.
Kaip ELTAI yra nurodžiusi Vilniaus savivaldybė, jau šį mėnesį laukiama Europos Komisijos (EK) išvados – bus vertinama Daugiafunkcio komplekso, į kurį įeina nacionalinis stadionas, projekto koncesijos sutartis.
Komisija nuspręs, ar projektui numatyta skirti parama yra teisėta valstybės pagalba.
Anksčiau skelbta, jog, persidalijus rizikas, Nacionalinio stadiono projektas valstybei atpigo nuo 156 iki 155,2 mln. eurų (su PVM).
Anot Vilniaus savivaldybės, iš jos pusės priimti visi stadiono projektui vykdyti reikalingi sprendimai, o gavus teigiamą EK išvadą tolesni veiksmai turės būti iš stadiono koncesininko pusės – jis turės pateikti atitinkamus dokumentus, kad susitarimai dėl indeksavimo ir papildomų darbų įgyvendinimo įsigaliotų.
„Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis spalio viduryje žurnalistams sakė, kad projekto vystymo procesai išsitęsė ne dėl EK vilkinimo, bet dėl nesutarimų tarp Lietuvos politikų, ir darbams stovint vietoje apie konkrečius statybų užbaigimo terminus kalbėti nevertėtų.
Pernai rugpjūčio pabaigoje sostinės savivaldybės taryba pritarė tuomet trečią kartą atnaujintam Daugiafunkcio komplekso projektui, koreguotam pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.