• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriuo pradedama universitetų tinklo pertvarka.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriuo pradedama universitetų tinklo pertvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už Vyriausybės teikiamą nutarimo projektą po pateikimo balsavo 89 Seimo nariai, aštuoni susilaikė. Projektą toliau svarstys Švietimo ir mokslo komitetas, o į plenarinių posėdžių salę svarstymui jis turėtų grįžti birželio 27 dieną.

REKLAMA

„Šis Seimas turi puikią galimybę užtikrinti aukštojo mokslo kokybės ateitį, priimant sprendimus, kurių nepavyko priimti jau kelių kadencijų Seimams, ir užtikrinti, kad aukštojo mokslo tinklo pertvarka, reforma, prasideda. Mes turime nedelsti su šiais sprendimais, nes nerimas akademinėse bendruomenėse, nerimas būsimų studentų turi būti nuramintas, pateikiant aiškų planą“, – pateikdama projektą sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Vyriausybės planą, sostinėje veiktų klasikinis Vilniaus universitetas (VU) ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas, o Kaune – Kauno universitetas, sujungiant šiame mieste esančius Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetus, prie jo turėtų būti prijungtas ir Vilniuje veikiantis Lietuvos edukologijos universitetas. Taip pat Kaune liktų vienas profilinis universitetas – Lietuvos sveikatos mokslų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pataisas Vyriausybės universitetų pertvarkos planui žada ir valdantieji, ir opozicija. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo kolegas ėmėsi supažindinti su Vytauto Didžiojo universiteto siekiais jungtis su Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetais, taip pat Lietuvos sporto universitetu (LSU), KTU šiame jungimosi plane nefigūruoja.

REKLAMA

Opoziciniai konservatoriai VDU plane įžvelgia „vieno universiteto gelbėjimo akciją“ ir teikia savo siūlymą: aukštojo mokslo potencialą jungti į tris nacionalinius universitetus – Vilniaus universitetą ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą sostinėje bei vieną jungtinį nacionalinį Vytauto Didžiojo universitetą Kaune.

REKLAMA

Opozicijos atstovai ministrės klausė, ar iš viso yra prasmė svarstyti Vyriausybės teikiamą nutarimą, kai Seime valstiečiai remia VDU pasiūlytą jungimosi planą.

„Mes visą žiemą sulaukę kvapą laukėme darbo grupės išvadų dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos ir gegužės mėnesį pagaliau sulaukę lengviau atsidusome, nes ten buvo pamatuotos ir rodikliais paremtos išvados. Bet kas buvo po to? Tą pačią dieną pagrindiniai reformos tėvai jos išsižadėjo, dar prieš patenkant į Seimą tas nutarimas buvo šiek tiek išbergždintas,Seime prasidėjo atviras sabotažas, kitaip to nepavadinsi, ir silpnesniųjų aukštųjų mokyklų interesų ir galimybės išlikti nieko pakeitus gynimas“, – sakė konservatorius Mantas Adomėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjero Sauliaus Skvernelio darbo grupės pirminiame siūlyme buvo numatyta sostinėje esantį Lietuvos edukologijos universitetą jungti prie Vilniaus universiteto, tačiau LEU planams jungtis su Kaune veikiančiu Vytauto Didžiojo universitetu skubiai pritarus Seimo Švietimo ir mokslo komitete, Vyriausybės pateiktame nutarimo projekte LEU jau buvo jungiamas prie VDU.

REKLAMA

Ministrė atsakydama savo ruožtu tvirtino, kad Vyriausybės nutarimo projektas „patvirtina darbo grupės planą ir niekas nėra iškraipyta“.

„Dabar vyksta diskusija, kaip tą siūlymą realizuoti. Numatoma, kad iki 2018 metų birželio turi būti rasti sprendimai dėl kiekvienos atskiros aukštosios mokyklos, todėl nemanau, kad šiandien yra pagrindas nerimauti, kad planas yra kitoks nei buvo pateiktas“, – sakė J.Petrauskienė.

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis prieš pat pateikiant projektą surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino, jog universitetai jau patys rodo iniciatyvas jungtis ir nuo pradinio darbo grupės plano gali skirtis palyginti nedaug.

Anot jo, galimas planas, kad Vilniuje veiktų klasikinis Vilniaus universitetas ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas, o Kaune universitetų būtų trys: klasikinis Vytauto Didžiojo universitetas, taip pat profiliniai Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekas nieko (reformos) negriauna, labai sveikinti procesai, jie yra savaiminiai, ir tas procesas atves į du klasikinius ir du technologinius universitetus, gal šiek tiek skirsis, Kaune galbūt bus du technologiniai, šnekant apie Sveikatos mokslų universitetą ir KTU, ir vienas klasikinis universitetas, Vilniuje – VGTU ir VU. Tai praktiškai tas pats, (ką siūlė grupė), natūraliu būdu, ne jokių privalomųjų nuostatų. Tikrai niekas nenori niekam rankų laužyti ir niekas nevers universitetų daryti, kam universitetai neturės valios daryti patys“, – kalbėjo R.Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų