Seimo valdyba patvirtino kanceliarijos siūlytą Seimo viešbučio projektą, atsieisiantį 170 mln. litų.
Kaip „Balsui.lt“ sakė Seimo valdybos narys Algis Čaplikas, balsuota net ne už konkretų ir tikrą projektą, o tik už kelią, kuriuo toliau bus dirbama sprendžiant parlamentarų apgyvendinimo klausimą.
Seimo valdybai buvo siūlyti trys variantai – atiduoti parlamentarams nuompinigius, skelbti koncesijos konkursą, ar statyti naują pastatą, pardavus turimą turtą. Pasirinktas pastarasis kelias, tačiau, pasak parlamentaro, iki sprendimo dar toli.
A. Čaplikas teigė, kad Seimo valdybos sprendimu, kanceliarijai tik duotas nurodymas kokiu keliu skaičiuoti – kokį turtą parduoti, kiek pinigų reikia statyboms ir t. t.
Į nuogąstavimus, kad pardavus Seimo turtą būtų gauta tik pusė reikalingos sumos, A. Čaplikas atsakė, kad viską dar reikia paskaičiuoti – kol kas balsuota tik už projektą, kuris vėliau dar bus svarstomas ir gludinamas.
Pasak parlamentaro, reikia atsižvelgti, kiek galima gauti už Seimui priklausančius viešbučius ir poilsiavietes. „Manau, kad pakeitus turimą turtą, kuris šiandien kabo kaip nereikalingas į naują pastatą, būtų geras sprendimas.“, - sakė A. Čaplikas.
Planuojamame viešbutyje įsikurtų ne tik už sostinės ribų gyvenantys Seimo nariai ar užsienio delegacijų svečiai, bet atsirastų ir spaudos konferencijų, Europos reikalų komiteto salės, mokymo klasės, paslaugų centras, informacinių technologijų specialistų kabinetai, archyvas, kompiuterinio raštingumo klasės, Seimo priimamasis, uždarų posėdžių salės, taip pat būtų numatomos patalpos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) bei transporto skyriaus dispečerinis punktas su galimybe operatyviam Seimo poreikių tenkinimui laikyti iki 10-15 budinčių automobilių.
Šis pastatas būtų statomas A.Goštauto ir A.Tumėno gatvių sankryžoje esančiame beveik 20 tūkst. kvadratinių metrų sklype.
Tokią viziją kanceliarija siūlo atsižvelgusi į tai, jog lėšų poreikis ilguoju laikotarpiu parlamentarams mokant vadinamuosius butpinigius, kaip yra siūlęs vienas Seimo pirmininko pavaduotojų Gintaras Steponavičius, būtų didokas ir pardavus dabar turimus pastatus Gedimino prospekte bei L.Giros gatvėje išmokos Seimo nariams galėtų būti mokamos apie 22 metus, tačiau esą atsižvelgus į ekonomines prognozes bei vidutinio mėnesio bruto darbo užmokesčio numanomus pokyčius, kompensacijų mokėjimo laikotarpis sutrumpėtų iki 12-15 metų.
Pasak valdybai pateiktos išvados, kasmet šios kompensacijos sudarytų daugiau nei 2 mln. litų.
Seimo kanceliarija taip pat atkreipė dėmesį, jog pardavus jai šiuo metu priklausančias gyvenamąsias patalpas, lėšos už parduotą turtą patektų į Privatizavimo fondą, o Seimas neturi galimybės skirstyti šio fondo pinigų.
Dėl visų šių priežasčių kanceliarija siūlo valstybei priklausančiame ir Seimo panaudos teise valdomame sklype statyti naują pastatą.
Šiuo metu Seimo nariai pagal įstatymus turi būti aprūpinami nemokamais būstais, jei jų gyvenamoji vieta yra bent 25 kilometrais nutolusi nuo Vilniaus.