Dalis Seimo narių tikina, kad pilietininkų (beveik visuotinai perbėgusių į socdemus) į Vyriausybę deleguotas sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas turi prisiimti politinę atsakomybę už skandalus jam pavaldžiose įstaigose ir atsistatydinti.
Tokią poziciją kreipimesi į prezidentą Valdą Adamkų ir premjerą Gediminą Kirkilą partijos vardu išdėstė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius bei darbiečiai, trečiadienį išplatinę pranešimą spaudai.
Ir konservatoriai, ir darbiečiai reikalavimą atsistatydinti grindžia "skandalais", kuomet galimai didesnėmis nei rinkos kainomis nupirkti greitosios pagalbos automobiliai bei dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba nuo pareigų nušalinta Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkė. Pranešimuose taip pat minimas ministro įsakymas, kuriuo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas perduotas privačiai uždarajai akcinei bendrovei "Kraujo donorystės centras".
A. Kubilius ministrui priekaištauja ir dėl neveiklumo
"Nuo ministro R.Turčinsko darbo pradžios nepasiūlytas ir nepriimtas nė vienas strateginis - sisteminis sprendimas, galėjęs sustabdyti paslaugų prieinamumo blogėjimą, korupciją, medikų emigraciją bei paskatinti papildomų lėšų pritraukimą į privalomąjį sveikatos draudimo fondą", - teigia konservatorius.
Dėl "Kraujo donorystės centro" veiklos sujudo ir Liberalų sąjūdis. Šios frakcijos nariai Eligijus Masiulis ir Vytautas Grubliauskas kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami nustatyti, ar centro veikloje yra nusikalstamos veiklos požymių ir juos nustačius imtis veiksmų užkirsti kelią šios bendrovės veiklai.
Minėtų dviejų parlamentarų turimais duomenimis, įmonė, nepaisydama teismo sprendimo sustabdyti sveikatos apsaugos ministro įsakymų galiojimą, kuriais remiantis ši bendrovė pradėjo vykdyti kraujo rinkimą, ir toliau tęsia savo veiklą Klaipėdoje neturėdama nei licencijos čia veikti, nei tinkamų patalpų kraujo donorystės paslaugoms.