Prieš beveik pusantrų metų Seime įvyko Petro Gražulio ir gėjų apsižodžiavimas.
„Iš kur tie piderastai atsiranda? – Mes visada buvom. – Išsigimimas! – Tik dabar pamatėt, kad jų yra? – Jūs esate išsigimę, Dievas sukūrė vyrą ir moterį, o ne vyrą ir vyrą“, – aršiai ginčijosi vyrai.
Pernai LGBTQ+ bendruomenės nariai atvyko į Seimą stebėti balsavimo dėl partnerystės projekto pateikimo. Parlamentas pritarė. Tuomet keli gėjai koridoriuje susidūrė su P. Gražuliu.
„Piderastija yra blogis, homoseksualizmas yra blogis. – Gražuli, atsiprašau, kaip narkomanija su gėjais susijusi? – Tas pats socialinis blogis. Jūs platinat įvairiausias venerines ligas“, – apsižodžiavo P. Gražulis ir Mantas Mackevičius.
P. Gražulio apšaukti jaunuoliai tada apsiverkė.
„Mane stebina, kad Seime vis dar turime tokių nežmogiškų, Lietuvos piliečių negerbiančių žmonių“, – pro ašaras kalbėjo M. Mackevičius.
Prokurorai tada pradėjo tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris neleidžia tyčiotis iš žmonių ir juos menkinti dėl seksualinės orientacijos.
„Tikrai jaučiuosi pilietiškai ir teisingai pasielgęs. Mes gyvename demokratinėje šalyje ir Šventą Raštą galima cituoti ir aš perpasakojau, ką kalba apie homoseksualizmą, apie seksualinius nukrypimus Šventas Raštas. – Tai neatsiprašysite tų žmonių? – Už ką? Ne“, – tada kalbėjo Seimo narys.
Ir štai, praėjo lygiai metai bei 5 mėnesiai ir generalinė prokurorė atvyko į Seimą prašyti panaikinti P. Gražulio neliečiamybę tam, kad galėtų jam pareikšti įtarimus.
„Viešai tyčiojosi ir niekino žmonių grupę, LGBT+ bendruomenės narius, dėl jų seksualinės orientacijos“, – konstatavo Nida Grunskienė.
Tiesa, opozicija dar ryte pareiškė, kad prokurorės prašymo nepalaikys.
„Nedalyvausime tame apkaltų maratone, nes, man atrodo, labai stipriai įsisuko priešrinkiminis apkaltų ciklas, tokia santykių aiškinimosi forma nėra sveika nei parlamentui, nei demokratijai“, – tikino Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.
„Jeigu opozicija mano, kad Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl politinių priežasčių, tai čia yra labai baisus kaltinimas prokuratūrai, aš tikrai nematau pagrindo taip manyti, prokurorė tikrai šiaip sau į Seimą su tokiu prašymu nevaikšto“, – kalbėjo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Prokurorė sakė, kad šiame tyrime nukentėjusiais pripažinti 5 žmonės. Bet išėjusi iš salės ir ji pati sulaukė P. Gražulio pykčio.
Seimas subūrė komisiją, kuri aiškinsis, ar verta Gražuliui naikinti neliečiamybę, ar prokurorai jo nepersekioja už politines pažiūras. Komisijai apsisprendus dėl P. Gražulio neliečiamybės dar turės balsuoti visi parlamentarai.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.